Boks

Mike Tyson nie ma wątpliwości. Wskazał wygranego walki Fury vs Usyk!

Legendarny pięściarz wagi ciężkiej Mike Tyson podał swój typ na walkę Tysona Fury’ego z Ołeksandrem Usykiem.

O tym pojedynku mówi się od dłuższego czasu. Pierwsze plany mówiły o walce mniej więcej w połowie bieżącego roku, jednak ostatecznie strony nie dogadały się w sprawie kontraktów. Koniec końców Ołeksandr Usyk spotkał się w ringu z Danielem Duboisem, którego pokonał w 9. rundzie, a Tyson Fury po niejednogłośnej decyzji pokonał Francisa Ngannou.

Teraz wszystko jest już jasne. Do walki o wszystkie pasy wagi ciężkiej dojdzie 17 lutego w Arabii Saudyjskiej. Zdaniem wielu niedawny pojedynek „Króla Cyganów” z byłym mistrzem UFC odsłonił jego mankamenty, jednak z tym zdaniem nie zgadza się Mike Tyson.

– Hej, nie powinniśmy za bardzo wnikać w jego występ przeciwko Ngannou – powiedział były mistrz w rozmowie z Fight Hub TV. – Musicie zrozumieć, że on jest mistrzem. Wykonał kawał świetnej roboty tego wieczora. Francis dostał szansę, a Tyson miał po prostu gorszy dzień. Każdemu się to zdarza i to właśnie było to – miał gorszy dzień.

„Iron” Mike uważa, że ostatni występ „Króla Cyganów” o niczym nie świadczy i jego zdaniem to właśnie Brytyjczyk skończy z ręką w górze. Zdaniem Tysona to właśnie obecny mistrz WBC zostanie pierwszym od dawna niekwestionowanym championem

Sprawdź!  Mateusz Masternak o walce Szpilki z Różańskim: "Artur powinien to wygrać, jest faworytem, ale..."

Ciekawi mnie ta walka. Będzie bardzo ciekawa. Skłaniam się ku wygranej Tysona Fuy’ego, bo myślę, że będzie przeważał siłą. Nawiąże z nim walkę i go przytłoczy.

Muszę na niego postawić. Uważam, że jest najlepszym pięściarzem na świecie, zwłaszcza w dywizji ciężkiej. Świetni zawodnicy przegrywają, świetni zawodnicy miewają gorsze walki, ale to nie przekreśla tego, jak znakomitymi są pięściarzami.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.