Boks

Juras stanowczo o walce Adamek vs Mamed: „Dwa razy szybszy, dwa razy precyzyjniejszy”

Łukasz Jurkowski wskazał swojego faworyta w potencjalnym pojedynku bokserskim pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Mamedem Khalidovem.

Kilka tygodni temu zrobiło się głośno o takim zestawieniu. Rozmowy w sprawie walki prowadziła organizacja KSW, jednak ostatecznie były mistrz świata zdecydował się podpisać kontrakt z freakową federacją FAME. Na ten moment przekreśla to raczej szanse na walkę z Mamedem.

Adamek w FAME ma jednak stoczyć dwa pojedynki i nie wykluczone, że później dojdzie do starcia z byłym mistrzem KSW. O walkę w ostatnim wywiadzie dla TVreklama zapytany został Łukasz Jurkowski, który bez zastanowienia wskazał wygraną Khalidova.

Przyznał, że dużą rolę odgrywać będzie wiek i tak zwana ringowa rdza. Adamek co prawda jest tylko 4 lata starszy, jednak to Mamed wychodzi regularnie do klatki i jest aktywnym zawodnikiem. W ciągu ostatnich 5 lat stoczył 7 walk, wygrał 3 z nich i sięgnął po mistrzowski tytuł. Natomiast Adamek stoczył tylko dwie walki w 2018 roku, odniósł zwycięstwo i został znokautowany, po czym nie mieliśmy okazji oglądać go więcej w akcji.

– Jeżeli w ogóle dojdzie do tego pojedynku. Od plotek do realizacji długa droga. Jeżeli dojdzie, to myślę, że jednak przy całym niesamowitym warsztacie i sukcesach, to Adamek jest w takim wieku lekko przerdzewiały, że Mamed będzie dwa razy szybszy, dwa razy precyzyjniejszy. Na tym etapie kariery to Mamedowi daję większe szanse.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.