UFC

Michał Oleksiejczuk wraca do walki! Znamy datę powrotu do oktagonu i nazwisko rywala!

Michał Oleksiejczuk wraca do oktagonu! Polski półciężki wylądował w karcie UFC 272, a jego rywalem będzie Dustin Jacoby!

Znamy datę powrotu do oktagonu Michała Oleksiejczuka! Polski fighter wystąpi już 5-go marca na gali UFC 272. Przeciwnikiem „Husara” będzie niepokonany od czasu powrotu do oktagonu Dustin Jacoby. To właśnie jego agencja menedżerska poinformowała o zestawieniu. Informację jako pierwszy przekazał portal Lowking.pl.

Michał Oleksiejczuk wyszedł na prostą po dwóch kolejnych porażkach z rąk Ovince’a St. Preux oraz Jimmy’ego Crute’a. Obaj zawodnicy poddali „Husara” odpowiednio w drugiej i w pierwszej rundzie. W marcu tego roku Polak jednak wrócił na ścieżkę zwycięstw pokonując niejednogłośnie na Modestasa Bukauskasa podczas UFC 260. 7 miesięcy później w Abu Zabi na hitowej gali UFC 267, z trójki występujących Polaków to jedynie Michał Oleksiejczuk zdołał sprostać zadaniu. „Husar” znokautował w 1. odsłonie niepokonanego do tej pory Shamila Gamzatova.

Dustin Jacoby powrócił do MMA w 2019 roku, po 4 latach przerwy. Znany pod pseudonimem „The Hanyak” nie zaliczył udanego pierwszego wejścia do UFC w 2011 roku – zawodnik przegrał 2 walki i został zwolniony z kontraktu. Następnie Amerykanin stoczył kilka walk dla takich federacji, jak WSOF, Titan FC, czy Bellator MMA by zawiesić działalność w mieszanych sztukach walki na rzecz kickboxingu. W 2020 roku Jacoby otrzymał kontrakt po wygranej w Dana White’s Contender Series i dotychczas nie przegrał w oktagonie. Zaliczył przy tym serię 4-0-1, remisując pojedynek z Ionem Cutelabą.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot o powrocie do klatki. Ma na oku trzech rywali

Gala UFC 272 odbędzie się w T-Mobile Arenie w Las Vegas, stan Nevada. W karcie wystąpi także między innymi Brazylijczyk, Edson Barboza. Zmierzy się on z niepokonanym Amerykaninem, Brycem Mitchellem.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.