UFC

Mateusz Gamrot o treningach z gwiazdami UFC! „Robić rundy z Masvidalem, czy Poirierem to…”

Mateusz Gamrot 10 kwietnia w Las Vegas stoczy drugi pojedynek dla organizacji UFC. W debiucie przegrał przez decyzję sędziów po zaciętej 3-rundowej wojnie z Guramem Kutateladze.

Tym razem fighter do starcia ze Scottem Holtzmanem przygotowuje się w jednym z najlepszych klubów na świecie. Gamrot w styczniu wyleciał na Florydę, żeby rozpocząć treningi w American Top Team. Jest to miejsce, w którym przygotowuje się wiele gwiazd oraz mistrzowie UFC.

Robić rundy z Masvidalem czy Poirierem, czy z wieloma innymi zawodnikami będącymi w światowej czołówce to niesamowita sprawa. Ale widzę, że nie ma tak dużego przeskoku między mną i tymi najlepszymi. Czasami się okazuje, że ja też mam swoje momenty na sparingach, że są rzeczy, w których ich przewyższam – powiedział w rozmowie z portalem Polsat Sport.

Gamrot zapewnia, że jest całkowicie innym zawodnikiem niż w momencie, kiedy dopiero rozpoczął treningi w ATT. Wpłynęło na to m.in. przesunięcie terminu walki, co pozwoliło fighterowi na dłuższe przygotowania – Przyjeżdżając na krótki okres treningowy, praktycznie robisz tylko sparingi, czy treningi zadaniowe. Spędzając tutaj tyle miesięcy, spełniam mniejsze marzenia, żeby być w Stanach, dłużej trenować.

Teraz przez cały styczeń nabierałem nowych technik, a przez cały luty było wdrażanie tych nowych technik w trakcie walki. Teraz przez cały marzec i początek kwietnia jest okazja sprawdzenia tego w sparingach. Mogę zobaczyć czy i jak działają te nowe rzeczy. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem zupełnie innym zawodnikiem, niż kiedy tutaj przyjechałem – dodał.

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA - awans Gamrota, Rajewskiego i Millera. Debiuty Kowalkiewicz i Bartosińskiego

Natomiast jeśli chodzi o rywala, Gamrot jest w pełni zadowolony. Holtzman to doświadczony zawodnik, który przegrywał z bardzo mocnymi rywalami – Przypuszczam, że będzie bardzo dobrze przygotowany, bardzo niebezpieczny i silny. Świetnie, bo ja też taki wyjdę do oktagonu. To pierwsze, a po drugie to jestem takim zawodnikiem, który przekrojowo wie, jak rywal walczy, a w późniejszym etapie przygotowań, koncentruję się tylko na sobie. Ważne jest to, co ja mam zrobić.

Darmowy zakład na walkę MATEUSZA GAMROTA

Odbierz darmowy zakład za 29 zł i obstaw galę UFC Fight Night! Po otwarciu konta otrzymasz FREE BET w wysokości 29 zł. Dodatkowo otrzymasz bonus na start w postaci ZAKŁADU BEZ RYZYKA do 200 PLN! Jeśli Twoje typy okażą się nietrafione to na konto główne dostaniesz cashback!

Otwórz konto – tutaj – rejestracja zajmuje 30 sekund.

Źródło: Polsat Sport

Sprawdź!  Dan Hardy chce zwolnienia z kontraktu z UFC. Anglik pragnie powrócić do startów na galach w Japonii

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *