UFC

Szef UFC potwierdza wielką trylogię! Znamy datę walki Conora McGregora z Dustinem Poirierem! [WIDEO]

Dana White i Dustin Poirier potwierdzili datę hitowego pojedynku, który wyłoni ostatecznego zwycięzcę całej trylogii. Amerykanin i Irlandczyk w tej serii mają na koncie po jednej wygranej.

Conor McGregor i Dustin Poirier po raz pierwszy walczyli na gali UFC 178 w 2014 roku. Wówczas Irlandczyk znokautował Amerykanina pod koniec pierwszej rundy. Kolejna walka odbyła się na UFC 257 w styczniu tego roku. Poirier udanie zrewanżował się i znokautował dawnego pogromcę w drugiej odsłonie.

Od razu po walce Poirier zapewnił, że jest zainteresowany trylogią. Zawodnik na ten moment nie myśli nawet o pasie wagi lekkiej, oświadczył, że najpierw chce walczyć z McGregorem. Taki pojedynek przyniesie mu zdecydowanie większe pieniądze, a kolejna wygrana przybliży go do starcia o pas.

Od pierwszej walki w 2014 roku Poirier stoczył 14 pojedynków, przegrał dwie walki, a jeden pojedynek zakończył się jako no-contest po tym, jak został kopnięty nielegalnym kolanem w głowę. Natomiast McGregor stoczył 9 pojedynków i poniósł 3 porażki. Przez ten zdobył jednak mistrzostwo dwóch kategorii wagowych. Najpierw sięgnął po pas dywizji piórkowej, a następnie lekkiej.

Na konferencji prasowej po gali UFC 260 szef organizacji Dana White potwierdził, że walka odbędzie się 10 lipca na UFC 264 w T-Mobile Arena w Las Vegas. Także na Twitterze Dustina Poiriera pojawił się wpis z planowanym terminem pojedynku.

Sprawdź!  Moreno poddał mistrza! Pierwszy Meksykanin z pasem UFC! [WIDEO]

Źródło: Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *