KSW

Mateusz Borek zachwycony walką Szpilka vs. Pudzian. „W sporcie albo chodzi o najwyższy poziom, albo o…”

Blisko związany z federacją KSW dziennikarz Mateusz Borek został zapytany o zestawienie Artur Szpilka vs. Mariusz Pudzianowski. Jeden z założycieli Kanału Sportowego ma bardzo pozytywne odczucia co do tego pojedynku.

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o zestawieniu byłego strongmana z byłym pięściarzem. „Szpila” jako pierwszy zdradził informację o zaawansowanych rozmowach u Artura Mazura w programie Klatka po klatce. Jeden ze współwłaścicieli organizacji KSW oraz Pudzian potwierdzili, że chcą takiego pojedynku. Fighterzy pośrednictwem social mediów zaczęli się zaczepiać, tym samym promując starcie, które nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Mateusz Borek o walce Szpilka vs. Pudzianowski

Wspominany Artur Mazur gościł na ostatniej gali KSW 78 w Szczecinie, gdzie fani byli świadkami wielu fenomenalnych skończeń i pojedynków. Wygrane odnieśli między innymi Roman Szymański, Tomasz Romanowski, czy wreszcie lokalny bohater Michał Materla.

Dziennikarz przeprowadził wywiad z Mateuszem Borkiem, którego zapytał o zestawienie Szpilka vs. Pudzianowski. Dziennikarz nie ukrywa, że jego zdaniem to kolejny pojedynek, który skupi na sobie uwagę szerszego grona kibiców.

Sprawdź!  Roberto Soldić chętny na walkę z Jakem Paulem! "Chcę być mistrzem w każdej dyscyplinie!"

– Artur Szpilka zwykle wychodzi przez orkiestrę jak chodzi o ogłoszenia walk, czasami i w życiu wychodził, teraz się uspokoił. Natomiast wiesz co, no ja nie będę tej walki Szpilka–Pudzianowski, a pewnie to się wydarzy skoro Mariusz podjął rękawice i już tam wbija te szpilki czy gwoździe w ziemię… W sporcie albo chodzi o najwyższy poziom, albo o najwyższy poziom emocji. Wydaje mi się, że to drugie kryterium absolutnie ta walka spełni i tutaj nie będziemy dyskutować przy walce Szpila vs. Pudzianowski odnosząc się do najlepszych na świecie w tej kategorii wagowej, bo to absolutnie nie ma sensu.

– Natomiast dostaniemy show, emocje, zainteresowanie. Być może znów federacją i dyscypliną którą ty kochasz, ja kocham i zajmujemy się przecież przez tyle lat… znowu być może to zestawienie przyprowadzi paru nowych kibiców. I myślę, że już jest kolejny plus poza tym oczywiście, że ta gala się świetnie sprzeda. Słyszałem o dużej arenie, ale też dzisiaj słyszałem że z areną mogą być pewne problemy i inna duża polska federacja z innej dyscypliny sportu też się tymi problemami martwi, bo niewykluczone, że mecze, które mogłoby przynieść miliony wpływów będzie musiała przenieść na inne stadiony.

Gdzie oglądać KSW?

Transmisja wszystkich gal KSW dostępna jest wyłącznie w serwisie Viaplay. Klikając w poniższy baner przeniesiecie się na stronę platformy, gdzie w niecałe 60 sekund założycie konto użytkownika. Następnie można wybrać pakiet Viaplay Total, który kosztuje 34 zł za miesiąc. Oprócz streamu live z gal, możecie też zobaczyć poprzednie wydarzenia, jak i liczne inne rozgrywki sportowe, filmy oraz seriale.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.