MMA

Materla przewidział kontrowersyjne zachowanie trenera Oknińskiego! „Powinien zostawić zawodnikom tę przyjemność i nie robić…”

W miniony piątek odbyła się gala Babilon MMA 27, po której zachowanie Mirosława Oknińskiego wywołało zamieszanie w social mediach.

Tym razem w main evencie piątkowej gali podopieczny trenera Oknińskiego Michał Pasternak zmierzył się z Łukaszem Sudolskim. „Wampir” wskoczył na zastępstwo zaledwie 7 dni przed pojedynkiem.

Reakcja trenera Oknińskiego na porażkę Michała Pasternaka

Po trzech rundach o wyniku starcia decydowali sędziowie, jednak nie byli oni jednogłośni. Ostatecznie zwyciężył Sudolski, co mocno nie spodobało się trenerowi Oknińskiemu, który zareagował na werdykt kontrowersyjnym gestem.

Jego zachowanie spotkało się z krytyką kibiców oraz osób ze środowiska MMA. Głos zabrał m.in. trener Łukasz Zaborowski, który napisał na Twitterze – Chory człowiek.

Natomiast dziennikarz i komentator KSW Maciej Turski dodał – „Trener” to słowo zobowiązuje. Trener to również wychowawca i przykład dla podopiecznych. Nieakceptowalne. Żenujące i nieśmieszne.

Po krytyce, jaka spłynęła na Oknińskiego, trener stwierdził, że nie będzie bierny, kiedy jego podopieczny jest krzywdzony przez niesłuszny werdykt. Wyjaśnił, że gest kierował do sędziów, a nie do zawodnika. Na swoim Facebooku trener zamieścił kilka postów. Między innymi napisał:

Sprawdź!  Zbigniew Rybak podejmie się walki na gali MMA!? Legendarny chuligan odpowiada! "Moim kolegą jest Różal, Sarara, Khalidov..."

– Żeby była jasność SUDOLSKI TO DOBRY SPORTOWIEC I GO SZANUJĘ BARDZO SZCZEGÓLNIE, ŻE PO WALCE POWIEDZIAŁ, ŻE NIE CZUJE SIĘ ZWYCIĘZCĄ. WAŁ BYŁ PRZEZNACZONY DLA SĘDZIÓW.

Jednocześnie Okniński namawia do rewanżu, który wyłoni ostatecznego zwycięzcę tego zestawienia:

Materla i Sarara o trenerze Oknińskim

Co ciekawe, w narożniku Sudolskiego znalazł się jego klubowy kolega Michał Materla. Zawodnik KSW w ostatniej rozmowie z Tomaszem Sararą przewidział zachowanie Oknińskiego. Przyznał, że trener mógłby czasami sobie odpuścić, gdyż działa to jedynie na jego niekorzyść.

Niebezpieczny, ale i irytujący czasami, więc powinien zostawić zawodnikom tę przyjemność i czasami nie robić takiej dodatkowej atmosfery bez sensu – powiedział Materla o zachowaniu trenera, kiedy znajduje się w narożniku swoich zawodników.

Głos zabrał również sam Tomasz Sarara, który w przeszłości trenował pod okiem Oknińskiego w klubie Akademia Sportów Walki Wilanów:

– Poza kamerami rozmawialiśmy na temat Mirka Oknińskiego, mam bardzo dobre zdanie jako o trenerze. Tak jak powiedziałeś tylko jakiś słaby, zakompleksiony trener może próbować gdzieś tam szukać dodatkowego poklasku, zachowując się w ten sposób. Trener Mirek to jest naprawdę fachowiec i chyba lepiej by na tym wyszedł, gdyby było więcej spokoju, merytoryki, pracy samej w sobie.

Myślę dokładnie tam samo. Mało tego, ostatnie rotacje w jego klubie pokazały, że nie do końca jest to dobre – zakończył Materla.

Sprawdź!  Ostre słowa "Jurasa" o trenerze Oknińskim i sytuacji w jego klubie! "Na końcu zostajesz sam. Ego i głupota"

Źródło: YouTube Tomasz Sarara

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.