Boks

Masternak zawalczy o mistrzostwo świata! Szpilka z ważnym przesłaniem do pięściarza

Artur Szpilka zabrał głos przed pojedynkiem Mateusza Masternaka. Kolejny Polak ma szansę na zdobycie tytułu mistrza świata. 

10 grudnia podczas wydarzenia z Bournemouth „Master” przystąpi do najważniejszego pojedynku w karierze. Zawodnik mający na koncie 42 zwycięstwa jest aktualnie na fali 6 wygranych z rzędu, jednak czeka go wielkie wyzwanie.

Zmierzy się z bowiem Chrisem Billamem-Smithem o tytuł WBO kategorii junior ciężkiej. Brytyjczyk jest fenomenalnym pięściarzem, który wygrał 18 z 19 pojedynków. W ostatnim starciu pokonał Lawrenca Okolie i odebrał mu tytuł.

Głos przed walka o pas zabrał Artur Szpilka, który przyznał, że jego zdaniem Masternak ma wszystko, aby zwyciężyć ten pojedynek:

– Jestem całym sercem za Mateuszem. Zresztą nie tylko ja, cały kraj trzyma za niego kciuki. Nie mówię tego, tylko dlatego, że walczy Polak i tak wypada. Akurat ja jestem z tych, którzy zawsze walą po prostu z mostu. Głęboko wierzę w to, że „Master” wróci z pasem.

– To jest idealny ambasador tego sportu, czekał tyle lat na wymarzoną walkę i teraz czas postawić kropkę nad „i”. Jesteś na tyle dojrzałym zawodnikiem, że wiesz co robić. I zrób to dla Polski, dla swojej rodziny, dla swoich dzieci.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.