FAME MMA

Martin Lewandowski typuje starcie Mańkowski vs Parke: „To może nie będzie easy money, bo na pewno te 15 minut wytrzyma, ale… „

Szef KSW Martin Lewandowski zabrał głos w sprawie main eventu gali FAME MMA 11, czyli pojedynku Normana Parke i Borysa Mańkowskiego.

Mańkowski zadebiutuje w organizacji FAME MMA 2 października. Fighter powróci po blisko 10-miesięcznej przerwie i tym razem stoczy pojedynek w całkiem nowej formule – street style dity boxing w małych rękawicach. Były mistrz KSW będzie chciał zrewanżować się na Storminie za porażkę z 2019 roku.

Debiut Mańkowskiego w FAME MMA wiążę się z jego kontuzją, przez którą wciąż nie może stoczyć starcia w formule MMA. W lutym fighter poddał się zabiegowi rekonstrukcji więzadła krzyżowego i musiał skupić się na rehabilitacji.

Jako że zawodnik w tym roku nie stoczył jeszcze żadnego pojedynku, szefowie KSW zdecydowali się na współpracę z FAME MMA i pozwolili Mańkowskiemu stoczyć pojedynek poza organizacją. Po walce ze Storminem były mistrz powróci do KSW i będzie dalej bić się w formule MMA.

Martin Lewandowski, który udzielił wywiadu kanałowi „Normalnie.” postanowił wytypować nadchodzące starcie. Zdradził również, że współpraca z FAME MMA to jednorazowa sytuacja.

Skomplikowany. Jest to z naszej strony uznanie wszelkich zasług dla Borysa, bo to nie jest tak, że będziemy się zgadzali na każdą taką propozycję. On mierzy się z kontuzją, dlatego nie może w pełni poświęcić się MMA. Jest to walka, nie wiem na jakich zasadach, czy to w rękawicach, czy bez. Dla Borysa będą to może nie easy money, bo na pewno 15 minut ten Norman wytrzyma, ale to będzie gra do jednej bramki.

– Ja jestem Team Borys zdecydowanie. Natomiast prawie rok Borysa nie będzie. Nie może robić tego parteru nic robić, dlatego dla nas było to głównym powodem tej decyzji, żeby nam nie zardzewiał. Borys jest z KSW związany nadal. Nie ma tam żadnych głębszych ani dalszych planów. Jest to jednorazowy wyskok, zgodziliśmy się na to. Jeżeli kibice będą zadowoleni z tego to ok.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  (VIDEO) Boxdel nie wytrzymał po telefonie od Don Kasjo! "Nie przerywaj ku*wa! Jedyne, co potrafisz robić, to..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.