MMAUFC

Marcin Tybura vs. Walt Harris odbędzie się w czerwcu na UFC Fight Night

Jak poinformował właśnie portal mmafighting.com, czołowy polski zawodnik kategorii ciężkiej Marcin Tybura (MMA 21-6) spotka się 5 czerwca z innym zawodnikiem Top 15 UFC – Waltem Harrisem (MMA 13-9, 1 NC).

Parę godzin temu informowaliśmy o tym, że Marcin Tybura podpisał kontrakt na kolejną walkę w UFC. Ubiegły rok był dla Polaka niezwykle udany, bo wygrał on wszystkie cztery pojedynki, które stoczył. Ten nie zaczął się zbyt dobrze, bo planowana walka na UFC w marcu została odwołana z powodu kontuzji rywala, a UFC nie znalazło zastępstwa.

Tybura w roku 2020 walczył czterokrotnie. Pokonywał kolejno Sergeya Spivaka, Maxima Grishina, Bena Rothwella i Grega Hardy’ego. We wszystkich pojedynkach był stroną dominującą, co pozwoliło mu zagościć w rankingu TOP 15 UFC.

Walt Harris przegrał dwa ostatnie pojedynki, które przerwały serię trzech kolejnych zwycięstw. Po zwycięstwach nad Danielem Spitzem, Sergeyem Spivakiem i Alexeyem Oleynikiem, Amerykanin musiał uznać wyższość Alistaira Overeema i Alexandra Volkova. Dwie ostatnie porażki były jedynymi starciami Harrisa po dłuższym rozbracie z klatką UFC, spowodowanym problemami osobistymi.

Źródło: mmafighting.com

Sprawdź!  Świetna wiadomość dla kibiców z Polski! Wiemy, w jakich godzinach odbędzie się UFC 267: Błachowicz vs Teixeira!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *