ACAMMA

Łukasz Kopera vs. Herdeson Batista na gali ACA 121 już w piątek!

Już w najbliższy piątek – 9 kwietnia – w Mińsku, odbędzie się kolejna gala organizacji ACA. Pierwotnie, miała się ona odbyć bez udziału Polaków, ale w ostatniej chwili, na tydzień przed wydarzeniem, do karty walk ACA 121 został dopisany Łukasz Kopera. Polak skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem – Herdesonem Batistą.

Pierwszym planem organizacji ACA było zestawienie Batisty z Ismailem Gamzatkhanovem. Rosjanin nie będzie jednak mógł wystąpić w najbliższy piątek, a propozycję pojedynku z Brazylijczykiem błyskawicznie przyjął Łukasz Kopera.

Łukasz Kopera (MMA 10-4) ostatni raz miał okazję zawalczyć w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to rywalem Polaka był Michael Rirsch (MMA 9-4-1), który po upływie pełnego dystansu musiał uznać wyższość Polaka. Dla Kopery była to druga wygrana w ACA. Jedyna porażka Polaka dla organizacji miała miejsce na ACA 114, kiedy to Polak musiał uznać wyższość mocno faworyzowanego Aurela Pirtei (MMA 9-3).

Herdeson Batista (MMA 14-5) swojego ostatniego pojedynku nie może zaliczyć do udanych. Brazylijczyk po upływie trzech rund okazał się słabszy od Mukhameda Kokova (MMA 15-5), który przerwał serię dwóch zwycięstw. Batista z 14 wygranych połowę odniósł decyzjami sędziów punktowych, a kolejne 7 wygrał przed czasem. Jedną porażkę odniósł przed czasem, a czterokrotnie musiał uznać wyższość rywala po decyzji sędziów.

Sprawdź!  Pierwszy turniej Mistrzostw MMA Polska już w kwietniu

Źródło: Instagram ACA

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.