PRIME SHOW MMA

Łatwa wygrana Ewy Piątkowskiej! Pokonała mężczyznę cięższego o 75 kilogramów!

Właśnie zakończyło się starcie, które budziło mieszane emocje wśród kibiców. Na Prime MMA 5 Ewa Piątkowska zmierzyła się z Adrianem Salwą, znanym jako „Pushbarber”.

-> Odbierz bonusy i obstaw PRIME MMA na żywo!

Ewa Piątkowska to oczywiście weteranka bokserskich ringów, gdzie zdobyła 16 zwycięstw w 17 zawodowych pojedynkach. W 2016 roku sięgnęła po tytuł WBC w kategorii junior średniej, czego nigdy wcześniej, ani później nie powtórzyła żadna inna bokserka.

Piątkowska na co dzień trenuje w Akademii Sportów Walki Wilanów pod okiem Mirosława Oknińskiego. Po totalnej dominacji na Annie Andrzejewskiej Ewa długo szukała kolejnej rywalki, której ostatecznie nie znalazła. Odmówić jej miało wiele kobiet, a ostatecznie wyzwanie przyjął Adrian Salwa.

Walki kobiet z mężczyznami zawsze wywołują sporo kontrowersji i nie inaczej było tym razem. „Pushbarber” jest dużo większy od Piątkowskiej, a na ważeniu okazał się być cięższy aż o 75 kg! Mimo tego to była mistrzyni była zdecydowaną faworytką tego starcia.

-> Obstaw Prime MMA 5 LIVE!

Sprawdź!  (VIDEO) Denis Załęcki o sytuacji Adama Soroko: "Wrzucili go na głęboką wodę. Za dużo presji. Na pewno się nie wystraszył"

Piątkowska vs „Pushbarbie” – RELACJA

RUNDA 1

Pushbarber szybko ruszył z sierpami, dobrze ucieka Piątkowska. Schyla się, ale prawy cep Salwy trafił ją w głowę. Sama zaraz dobrze trafia prostym, sięga też korpusu. Pushbarber szuka ciosu podbródkowego, celnie też bije sierpem na głowę. Ucieka jeszcze Piątkowska przed szarżą Salwy na koniec rundy.

RUNDA 2

Pushbarber znów ofensywnie blisko podchodzi z sierpami, ale Piątkowska kapitalnie ucieka pod ręką. Dobrze kąsa prostym na korpus, zaraz musi się chować za podwójną gardą. Salwa zachęca oponentkę do podejścia, ta jednak nie ma zamiaru rezygnować ze skutecznej taktyki i trafia prawym. Ciosy Adriana przecinają powietrze.

RUNDA 3

Salwa szuka lewego sierpa, agresywnie podchodzi do rywalki. Piątkowska cały czas ucieka pod rękę oponenta, zaliczyła też dobrą kombinację. Doskakuje z pojedynczymi uderzeniami, trafiła prawym na gardę, Pushbarber jest bardzo niecelny i częściej bije uciekającą Ewę po plecach, ale jej zwycięstwo wydaje się być nieuniknione.

Oficjalny wynik: Ewa Piątkowska wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.