KSW

KSW 86. Soccer kick w walce o pas! Niespodziewane rozstrzygnięcie pojedynku! [WIDEO]

Za nami wielkie starcie dwóch odwiecznych rywali, czyli walka wieczoru gali KSW 86. W pojedynku tym Jakub Wikłacz, jako mistrz wagi koguciej, po raz czwarty w karierze zmierzył się z Sebastianem Przybyszem.

-> Odbierz bonusy na KSW 86!

Historia rywalizacji Jakuba Wikłacza z Sebastianem Przybyszem rozpoczęła się w roku 2017. Panowie po raz pierwszy starli się podczas gali ACB w Gdańsku. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie i był zaciętą, wyrównaną walką. Ostatecznie na punkty wygrał Wikłacz.

Do rewanżu doszło trzy lata później podczas gali KSW 53. W walce otwierającej to wydarzenie Sebastian Przybysz przywitał w okrągłej klatce debiutującego w organizacji Jakuba Wikłacza. Zawodnicy od samego początku narzucili sobie mocne i szybkie tempo walki. Wiele wskazywało na to, że zacięty bój ponownie rozegra się na pełnym dystansie, ale w trzeciej rundzie Przybysz trafił rywala pięknym ciosem na tułów, po czym dobił go w parterze, a sędzia zdecydował się na przerwanie starcia.

Ich przecięły się ponownie w grudniu roku 2022. Panowie starli się z sobą w co-main evencie KSW 77 i na pełnym dystansie zaprezentowali niesamowitą, głównie parterową konfrontację, w której Jakub Wikłacz okazał się lepszy i odebrał rywalowi mistrzowski pas kategorii koguciej.

Sprawdź!  (VIDEO) Chuzhigaev broni pasa KSW! Brutalnie rozbija Ivana Erslana

-> Obstaw KSW 86 bez ryzyka

KSW 86: Wikłacz vs Przybysz – RELACJA

RUNDA 1

Szybkie zwarcie w pierwszych sekundach! Przybysz wszedł na agresji, Wikłacz odpowiedział serią i frontami na tułów. Sebastian bije na korpus. Trafił prawym sierpem! Kuba ratuje się w parterze, ale wraca na nogi „Sebić”. Mocny overhand Przybysza, dobre low kicki na nogę mistrza. Wikłacz póki co statecznie, ale trafił lewym-prawym. Mocna kontra pretendenta, krótki sierp w jego wykonaniu. Idą na awanturę, ale stopują swoje zapędy zawodnicy. Aktywny Przybysz, Wikłacz szuka frontów na brzuch. Dobry krótki lewy po zerwaniu klinczu w wykonaniu Kuby. Dużo pojedynczych ciosów w wykonaniu obu kogucich. Szuka korpusu mistrz, obrywa obrotówką i jeszcze zaliczył sprowadzenie w ostatnich sekundach.

RUNDA 2

Wikłacz szybko skrócił dystans, od raz u zaatakował pretendenta. Przybysz odpowiedział świetnym obrotowym łokciem. Pracuje boksersko „Sebić”, Kuba pressuje i skraca dystans świetnie pracując frontami. Sebastian po powrocie szybko atakuje, ale zaraz znów jest na wstecznym po presji mistrza. Wikłacz idzie w otwarte wymiany, próbował rollować rywala. Mocny prawy na prawy, lepszy ten ze strony Kuby. Champion straszy frontami na brzuch, „Sebić” złapał klincz na siatce, ale tam Wikłacz przeszedł pod ręką i kapitalnie obalił! Stara się ratować Sebastian, ale Kuba kapitalnie go kontroluje i przeszedł na chwilę do dosiadu. Mocne łokcie mistrza na koniec rundy.

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski o zmianie dyscyplin: "Nie dałem rady wytrzymać 2. rund!"

RUNDA 3

Wikłacz szybko ruszył z kopnięciami, przechwycił atak Przybysz i spróbował obalenia. Kuba przetacza się, szuka przewagi w parterze, ale wraca na nogi. Mocny lewy mistrza po powrocie na nogi. Przybysz przechwycił szyję i szuka peruwiańskiego krawatu! Ucieka Wikłacz i zajmuje pozycję boczną. Champion wyklucza rękę, szuka Americany, ale ucieka mu „Sebić”. Zrezygnował z poddania Kuba, atakuje ciosami na głowę, po czym przechodzi do trójkąta rękoma. Wikłacz zdobywa pole i zajmuje dosiad na minutę do końca i zaczyna ground and pound! Przybysz skręca się i przechwytuje rękę, dzięki czemu udaje mu się przetrwać mimo ciężkich łokci do ostatniej sekundy.

RUNDA 4

Wikłacz atakuje frontami na brzuch, świetnie próbuje high kicka. Przybysz pressuje i spycha mistrza na siatkę. Tafił krótkim hakiem na korpus mistrz, ale „Sebić” dobrze trafił spinning backfistem. Przestrzelił z łokciem i Wikłacz go sprowadził, po czym wszedł za plecy. Świetnie pracuje nad pozycją Kuba, powoli skręcając się do pozycji z góry. Tam posyła mocne młotki na głowę Przybysza, który póki co zdaje się przegrywać na kartach punktowych. Szuka przetoczenia pretendent, Wikłacz zaatakował soccer kickiem „Sebicia”! Sędzia kończy walkę, ale nie będzie dyskwalifikacji. Sędzia odejmie 2 punkty i usłyszymy decyzję sędziowską.

Sprawdź!  KSW kontaktowało się z Parobcem! Szef GROMDY o pomyśle walki z Pudzianowskim [WIDEO]

Wynik walki: Walka zakończona remisem po technicznej decyzji sędziów!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.