KSW

Ostre słowa trenera Kościelskiego o Borysie Mańkowskim! „On nie zasługuje na to, żeby o nim rozmawiać. Po prostu, po dziesięciu latach…”

Trener Andrzej Kościelski udzielił wywiadu Tomaszowi Sararze, w którym poruszył m.in. temat zawodnika KSW Borysa Mańkowskiego.

„Diabeł Tasmański” po długiej przerwie powrócił do klatki po 10-miesięcznej przerwie, jednak stoczył pojedynek w formule dirty boxing, w którym zmierzył się z Normanem Parke na gali FAME 11. Fighter udanie zrewanżował się Irlandczykowi i pokonał go po 15-minutowej rundzie.

Na pojedynek Mańkowskiego w MMA będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Do mieszanych sztuk walki powróci po ponad rocznej przerwie i w starciu wieczoru gali KSW 66 w Szczecinie zmierzy się z Marianem Ziółkowskim o pas kategorii lekkiej.

Fighter aktualnie jest częścią klubu Czerwony Smok, jednak przez wiele lat trenował pod okiem Andrzeja Kościelskiego w Ankos MMA. Niespodziewanie z klubu odeszło wielu zawodników, w tym m.in. Mateusz Gamrot, Łukasz Rajewski i Borys Mańkowski.

Jak wiadomo, zawodnicy nie rozstali się z trenerem w dobrych relacjach. W ostatnim wywiadzie potwierdził to sam Andrzej Kościelski, który rozmawiał z Tomaszem Sararą. Trener stwierdził bowiem, że Borys Mańkowski nie zasługuje nawet na to, by o nim rozmawiać.

Borys Mańkowski trenował u mnie 10 lat. Teraz jest w innym klubie. Jest w Czerwonym Smoku. Uważam, że on nie zasługuje na to, żeby o nim rozmawiać. Po prostu, po dziesięciu latach się rozstaliśmy. Niestety, to rozstanie z jego strony nie było takie, jakie powinno być. Ja potrafię się rozstać w cywilizowany sposób z każdym.

– Nikogo nie namawiam, żeby koniecznie musiał u mnie trenować, ponieważ nikt nie musi. Mamy takie czasy, że jeśli ktoś, z kimś gdzieś był, to w cywilizowany sposób potrafi się rozstać. Nie będziemy wnikać, ale nie zachował się tak, jak powinien się zachować. Tylko do tego mógłbym się doczepić.

Trener wypowiedział się również o Gamrocie. Przyznał, że ma szanse na top 5 lub nawet starcie o mistrzowski pas, jeśli skupi się wyłącznie na sporcie, odpuszczając sobie zaczepki i konflikty z innymi zawodnikami. Nawiązał tymi słowami do ostrej reakcji „Gamera” na wpis Leona Edwardsa.

Sprawdź!  Michał Materla typuje walkę Mańkowski vs Parke: "Może nawet się pokusić o nokaut, ponieważ..."

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.