FAME MMA

Krwawa rzeźnia w klatce rzymskiej! Tańcula brutalnie zniszczył Jacka Murańskiego! „Muran” pokazał wielki charakter!

Za nami kolejna tego wieczoru walka Arkadiusza Tańculi. Po tym, jak zmierzył się z Mateuszem Murańskim, wyszedł do klatki z jego ojcem.

Konflikt pomiędzy Tańculą i Murańskimi to jeden z najgłośniejszych tematów w świecie freak fightów. Ciągnie się on już od bardzo dawna, a pierwsza walka miała miejsce na FAME 10, kiedy to po trzech rundach i decyzji sędziów zwyciężył „Aroy”.

Dwie gale później miało dojść do rewanżu, jednak Mateusz doznał kontuzji i w walce zastąpił go jego ojciec. Jacek wpadł jednak na pomysł, by walkę zorganizować nie w oktagonie, a w specjalnej klatce rzymskiej. Jak się okazało, jedynie pomogła ona jego przeciwnikowi.

Przez cztery rundy Tańcula brutalnie rozbijał Jacka, aż w końcu ten został zdyskwalifikowany. Murański nie tylko dwukrotnie ugryzł rywala, ale także nieustannie łapał się siatki. Mimo licznych upomnień sędzia w końcu musiał przerwać starcie.

Jacek nie miał najmniejszych szans, jednak jak zapewniał, wyszedł do klatki z licznymi kontuzjami. Tym razem było inaczej. Murański miał za sobą pełen obóz przygotowawczy, a przed samą galą oświadczył, że jest w pełni zdrowy i gotowy zmiażdżyć Tańculę.

Sprawdź!  "Popek" ostro o Murańskich! Wyjaśnia czy dojdzie do walki: "Dla mnie to są zwykłe zera. Nie chcę nigdy więcej..."

-> OGLĄDAJ FAME 15 NA ŻYWO

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-22.png

RELACJA

WIDEO:

Rozbity Jacek Murański rzuca wyzwanie Popkowi! Zapowiada konfrontację z… Tańculą!

Runda 1:

Obaj rozpoczęli spokojnie. Muran szybko poszedł do przodu z ciosami, ale Tańcula świetnie kontrował. Jacek próbował obalić rywala, ale nic z tego nie wyszło. Następnie Arek dociskał rywala do klatki i wbijał mu rywala na korpus. Na rozerwaniu klinczu Arek trafił prawym sierpem. W końcówce rundę obaj wymienili celnych ciosów jednak to Tańcula zakończył świetną kombinacją zakończoną kolanem na głowę.

Runda 2:

Tym razem od celnych ciosów rozpoczął Arek, który również świetnie unikał szarż Murańskiego. Arek zachwiał rywalem krótkim prawem. Tempo wyraźnie spadło, ale mimo to Tańcula był wyraźnie celniejszy. Jednak Muran w końcu trafił Arka i poczęstował go kolanem w klinczu. Jednak w końcówce to Arek wystrzeli w klinczu cztery mocne kolana na głowę Murana. 

Runda 3:

Tym razem Jacek rozpoczął od kopnięcia frontalnego, lecz został szybko skontrowany trzema prostymi. Arek świetnie unikał szerokich sierpów rywala. W pewnym momencie świetnie skontrował rywala celnymi ciosami, następnie dołożył kolejne kolana. Po tej akcji poszedł po obalenie, jednak walka szybko wróciła do stójki. W końcówce Arek zasypał rywala mocnymi kolanami.

Sprawdź!  Pasternak o starciu Alana na FAME 17: "Dostanie w cymbał. On to może walkę z Polskim Kenem wziąć, od każdego innego dostaje na łeb"

Runda 4:

Obaj rozpoczęli od celnych ciosów. Arek trafił piekielnym kopnięciem w korpus, dzięki czemu ustawiał Murana, który wydawał się coraz bardziej bezradny. Arek cały czas trafiał kolana w klincz. Na ostatnie 30 sekund do końca rundy Muran poszedł na wymianę, ale jego rywal znów złapał w klincz trafiając kolejne kolana na głowie Jacka Murańskiego.

Runda 5: 

Muran rozpoczął od niskiego kopnięcia. Arek świetnie pracował ciosami prostymi, cały czas dokładając mocne kolana. Po rozerwaniu klinczu Tańcula cały czas kąsał przeciwnika krótkimi lewymi. Jacek trafiał niezwykle rzadko. W końcówce Arek trafił kolejną mocną serią. 

Arkadiusz Tańcula pokonał przez decyzję sędziowską Jacka Murańskiego

Sprawdź wywiad z Mateuszem Murańskim:

Karta walk FAME 15:

Walka wieczoru:

  • Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Aniela „Lil Masti” Bogusz – o pasy mistrzowskie kategorii koguciej kobiet FAME, wagi OPEN oraz o pas Królowej Freak Fights

Co-main event:

  • Marcin „Xayoo” Majkut vs Mikołaj „Konopskyy” Tylko – walka na zasadach K-1

Pozostałe walki:

  • Mariusz „Sarius” Golling vs Marcin „Polish Zombie” Wrzosek – walka w boksie
  • Kacper „Crusher” Błoński vs Marcin Dubiel – walka w klatce rzymskiej w MMA, bez limitu czasowego
  • Jacek „Muran” Murański vs. Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak – walka w klatce rzymskiej w MMA
  • Arkadiusz Tańcula vs Jacek „Muran” Murański – walka w klatce rzymskiej w MMA
  • Arkadiusz Tańcula vs Mateusz „Muran” Murański – walka na zasadach MMA
  • Franciszek „Franio” Rusiecki vs Jakub „Paramaxil” Frączek – walka na zasadach K-1
  • Rafał „Takefun” Górniak vs Filip Zabielski – walka na zasadach K-1
  • Jamel i Jamil Neffati vs Radosław „Warjat Radek” Kapias i Patryk Woźniak – walka 2 vs. 2 w MMA

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.