Boks

Konflikt Borek – Wasilewski szkodzi polskiemu boksowi? „Więcej mówi się o wpisach, niż o samym boksie” [VIDEO]

Na kanale Fansportu TV pojawił się materiał dotyczący konfliktu na linii Mateusz Borek – Andrzej Wasilewski. Dwaj wpływowi promotorzy, choć niegdyś byli dobrymi znajomymi, od dawna nie potrafią znaleźć wspólnego języka.

Andrzej Wasilewski jest szefem grupy KnockOut Promotions, a pod swoimi skrzydłami ma takich zawodników, jak Michał Cieślak, Laura Grzyb, czy Łukasz Różański. Cała trójka brała udział w niedawnej gali boksu w podrzeszowskiej G2A Arenie.

Pierwsza dwójka sięgnęła tego wieczoru po mistrzostwo Europy. Cieślak już w 4. rundzie skończył Dylana Bregeona, a Grzyb zdobyła żeński tytuł po niejednogłośnej wygranej nad Marią Cecchi. W main evencie natomiast Łukasz Różański szybko znokautował niepokonanego Alena Babicia.

„Więcej mówi się o wpisach, niż o samym boksie”

Całe wydarzenie nie doczekało się niestety promocji na popularnym Kanale Sportowym. Na kilka dni przed galą padła informacja o zamknięciu programu W Ringu. Jeden z szefów YouTube’owego medium Mateusz Borek przyznał, że nie mógł pogodzić się z pomówieniami Wasilewskiego. Promotor powiedział w jednej z wypowiedzi, że komentator pobił jednego ze współpracowników.

Sprawdź!  Menedżer Joshuy komentuje potencjalną walkę z Tysonem Furym! "Nigdy, przenigdy nie pozwoliłbym..."

Swoją opinię na ten temat wyraził dziennikarz kanału Fansportu TV, Jakub Kulig. Przyznał on między innymi, że o ile wymiany w social mediach niegdysiejszych kolegów interesują kibiców, o tyle nie daje to większych zysków dla sportu.

– Z jednej strony fajnie, bo wzbudzają jakieś emocje u kibiców. Natomiast z drugiej strony, nie przekłada się to w żaden sposób na promocję boksu. Jeśli te wojny twitterowe przekładały by się na, to że nagle ta oglądalność boksu byłaby dużo większa, to OK, super. Natomiast uważam, że często dużo więcej się mówi o tych wpisach, niż o samym boksie, niż o samej promocji zawodników.

Dziennikarz zauważył też, że w Polsce brakuje bokserów pokroju Artura Szpilki, który elektryzował publikę. O ile sukces Różańskiego, Cieślaka, czy Grzyb jest świetną laurką dla rodzimego boksu, o tyle sport ten nie zajmuje już tak wysokiej pozycji, jak przed laty.

Cały odcinek „Na temat” dostępny do obejrzenia poniżej.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.