UFC

Kolejny polski mistrz UFC? Trener Okniński szczerze o Gamrocie [WIDEO]

Przed kilkoma dniami Mateusz Gamrot odniósł kolejne cenne zwycięstwo w UFC. Czy zawodnik ATT zostanie kolejnym polskim mistrzem największej na świecie organizacji MMA? W tym temacie wypowiedział się Mirosław Okniński.

Popularny „Gamer” ma już za sobą 9 pojedynków pod szyldem UFC. Trenujący w Czerwonym Smoku Poznań i American Top Team Polak odbił się po przegranej z Beneilem Dariushem i pokonał 3. rywali z rzędu. Ostatnim był były mistrz wagi lekkiej.

Rafael dos Anjos zgodnie z oczekiwaniami stawił Gamrotowi opór. Mateusz już w 1. rundzie miał spory problem po ciosie „RDA”, ale uratował się zapasami. Choć zapowiadał skończenie, nie doszło do niego. „Gamer” zanotował za to pewną wygraną przez jednogłośną decyzję.

Gamrot mistrzem UFC? Okniński komentuje

Wygrana Gamrota nad dos Anjosem dała też Polakowi historyczny awans: Mateusz wskoczył do TOP 5 rankingu najlepiej obsadzonej kategorii wagowej w UFC. Mirosław Okniński w rozmowie z Kacprem Mi dla Fansportu TV przyznał, że „Gamer” może pójść w ślady Jędrzejczyk oraz Błachowicza i sięgnąć po najwyższy laur. Ma jednak kilka elementów do doszlifowania.

Sprawdź!  T.J. Dillashaw wraca do oktagonu UFC! "Skończę go, macie to jak w banku."

Tak, jak Joanna Jędrzejczyk zdobyła pas, tak, jak Janek zdobył pas, tak uważam, że może zdobyć go Gamrot. Ma bardzo dobre jiu-jitsu, bardzo dobre zapasy. Jeszcze słabo boksuje, bo nie bije skrętem, tylko luźne ciosy punktujące. Ma potencjał, żeby być mistrzem.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.