KSW

Kołecki wróci jeszcze do klatki? Zawodnik zabrał głos: „Nie będę się ośmieszał z kelnerami”

Szymon Kołecki zabrał głos w sprawie powrotu do klatki. Ostatni raz oglądaliśmy go w akcji blisko dwa lata temu.

Kołecki w MMA zadebiutował dopiero w 2017 roku jako były sztangista. Pod okiem Mirosława Oknińskiego wszedł do świata sportów walki i zaliczył serię 6 wygranych w pierwszej odsłonie. Po jedynej porażce w karierze podpisał kontrakt z KSW i zaliczył kolejne 4 zwycięstwa.

Pokonał takich rywali jak Mariusz Pudzianowski, Damian Janikowski, Martin Zawada czy Akop Szostak, którego znokautował w zaledwie 45 sekund na KSW 62 w lipcu 2021 roku. Niestety od tamtego czasu nie mieliśmy okazji oglądać więcej Kołeckiego w klatce.

Zawodnik od dłuższego czasu ma spore problemy z kontuzjami, które uniemożliwiły mu trenowanie MMA. Fani i dziennikarze cały czas pytają go o powrót do klatki, jednak sam Kołecki nie wie, czy jeszcze będzie miał okazję toczyć kolejne pojedynki.

Teraz w ostatnim wywiadzie dla Polsat Sport przyznał, że jeśli ma wrócić, to musi być świetnie przygotowany, natomiast to zależy już wyłącznie od jego zdrowia:

Sprawdź!  Antun Racic zmierzy się z Jakubem Wikłaczem na KSW 63 w Warszawie

– Problemy cały czas są. Jestem po trzech operacjach. Nie jest tak, jakbym chciał, żeby było. Nie pozwala mi to jeszcze trenować. Liczę, że pod koniec lipca, może w połowie, zrobię kilka badań, zobaczę, co lekarze powiedzą, ale nie potrafię ocenić czy i kiedy wrócę do poważnych treningów, a wyłącznie powrót do poważnych treningów może mi dawać jakąś szansę na powrót do walki.

– Ja półśrodków nie uznaję. Jak nie będę świetnie przygotowany, żeby mieć szansę na zwycięstwo z każdym, to nie będę się kulał z jakimiś kelnerami po klatce i ośmieszał siebie, i federację, w której miałbym walczyć.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.