UFC

Kiedy wróci Conor McGregor? Dana White przekazuje nienajlepsze informacje!

Największa gwiazda w świecie MMA, Conor McGregor, zapowiedział powrót do oktagonu! Choć Irlandczyk chciałby szybko wskoczyć z powrotem do świata MMA, na ziemię sprowadził go Dana White.

Wszyscy pamiętają, jak zakończył się ostatni występ „The Notoriousa”. Na gali UFC 264 McGregor zmierzył się w walce wieczoru z Dustinem Poirierem i pod koniec pierwszej odsłony doznał złamania kości strzałkowej i piszczela.

34-letni zawodnik aktywnie wykorzystał przerwę od treningów. Sporo czasu spędził promując swój lokal, jak i trunki. Otrzymał też rolę w remake’u filmu Road House. Od czasu do czasu na jego social mediach można było też zobaczyć treningi i ewidentny przyrost masy mięśniowej byłego mistrza kategorii piórkowej.

Conor McGregor odważnie stwierdził tuż po zakończeniu UFC 280, że wie jak i pokonałby nowego mistrza dywizji lekkiej, Islama Makhacheva. Irlandczyk liczy, że już wkrótce będzie mógł ponownie zagościć w oktagonie w ostatnich dniach napisał na Twitterze:

Jestem szalenie pewny. Spokojny. Odpięty od emocji. Świadomy tego, co muszę zrobić i sprawiam, że to się dzieje. Wizualizuję. Jasno to wszystko widzę. Jak skończymy kręcić, wracam. Zanim ten film w ogóle się ukaże, będę już miał kilka stoczonych walk.

Szykuję się by wskoczyć do klatki i poobijać kogoś moimi młotkami. Za wiele, wiele milionów dolarów. Lekka praca – dodał dzień później „The Notorious”.

Na drodze stają jednak twarde zasady, jakie rządzą w kwestii testów antydopingowych. McGregor w porównaniu do innych zawodników UFC ani razu nie był testowany w 2022 roku. Ostatni takowy miał miejsce już po pojedynku z Dustinem Poirierem na UFC 264.

Sprawdź!  Oleksiejczuk o zakończeniu współpracy z Oknińskim: "Ja robię największą pracę. Miałem wielu trenerów. Później nie mieli już żadnego zawodnika, który..."

Zanim USADA dopuści jakiegokolwiek fightera do walki, musi on przynajmniej dwukrotnie udowodnić, że jest „czysty”. O sytuację swojej największej gwiazdy zapytany został Dana White na konferencji prasowej po UFC 280.

Prezydent federacji nie miał jednak najlepszych informacji dla fanów McGregora. Dana potwierdził, że aby zawodnik mógł przystąpić do walki musi od 6 miesięcy być testowanym. To oznacza, że o ile „The Notorious” nie znajduje się już jakimś sposobem już w grupie badanych, jego powrót może nastąpić najwcześniej w kwietniu przyszłego roku.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.