UFC

Khabib wskazuje zawodnika, który może odebrać Błachowiczowi pas UFC? „Ma wielkie szanse na to, żeby zostać mistrzem w 93 kg”

Khabib Nurmagomedov wskazał jednego z najgroźniejszych zawodników z kategorii półciężkiej, który ma szansę na to, by zasiąść na tronie UFC.

Aktualny mistrz w dywizji do 93 kilogramów Jan Błachowicz przystąpi niedługo do kolejnej obrony pasa. Cieszyński Książę swój tytuł wywalczył na gali UFC 253 po znokautowaniu Dominicka Reyesa w drugiej rundzie. Następnie na UFC 259 po jednogłośnej decyzji wygrał z Israelem Adesanyą.

Jan Błachowicz na kolejną obronę powróci do klatki 30 października na gali UFC 267. W main evencie Polak zmierzy się z weteranem Gloverem Teixeirą.

W środę Khabib wziął udział w konferencji w Moskwie, podczas której odpowiedział na kilka pytań. Były mistrz wskazał m.in. najlepszych rosyjskich zawodników w UFC.

– [Transkrypcja lowking.pl] To trudne pytanie, bo nie chciałbym o kimś zapomnieć. Wskażmy więc najlepszych w poszczególnych kategoriach wagowych.

W 61 kilogramach to będzie Petr Yan. W 66 kilogramach Zabit Magomedsharipov. W 70 kilogramach Islam Makhachev, który jest już jednym z pretendentów do pasa UFC.

Khabib wskazał również zawodnika, który według niego ma szansę na zdobycie mistrzowskiego pasa, który aktualnie należy do Jana Błachowicza.

Sprawdź!  Dominick Reyes typuje wynik walki wieczoru UFC 267! "Ciężko wskazać zwycięzcę, ale stawiam na..."

Wskazałbym Magomeda Ankalaeva. Ma wielkie szanse na to, żeby zostać mistrzem w 93 kilogramach – przyznał były mistrz.

Ankalaev ma na swoim koncie 15 zwycięstw i jedną porażkę. Wielu pomija go, wymieniając pretendentów do pasa, którzy mogą odebrać tytuł Polakowi. Cieszyński Książę niedawno w wywiadzie sam zaznaczył, że w gronie potencjalnych rywali znajduje się właśnie Ankalaev, o którym nie można zapominać.

W 57 kilogramach będzie to Askar Askarov. Mistrzem UFC jest teraz Brandon Moreno, a Askar ma z nim remis, więc jest blisko tytułu. W 77 kilogramach dobrze radzi sobie Khamzat Chimaev i też ma duże szanse – kontynował Khabib.

W 84 kilogramach nie widzę nikogo, ale gdyby wziąć pod uwagę zawodników walczących w Rosji, to będzie to oczywiście Magomed Ismailov. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony i mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Gorąco na ceremonii ważenia: "Dustin zrozumie, że jeśli nie szanujesz ludzkiej życzliwości i traktujesz ją jako słabość, musisz zapłacić"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.