UFC

Khabib Nurmagomedov wyjaśnia swój wpis! „Jeśli masz taką serię, musisz…”

Khabib Nurmagomedov zamieszał ostatnio w social mediach stając w obronie swojego protegowanego, Islama Makhacheva. Były mistrz odniósł się do tego wpisu w rozmowie z ESPN.

Przed niecałym miesiącem na UFC 268 powrócił Justin Gaethje. Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej podniósł się po porażce z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 254 i na przestrzeni 3 rund jednogłośną decyzją sędziów wygrał z Michaelem Chandlerem. Od razu po starciu „The Highlight” zaznaczył, że interesuje go tylko walka o pas. Później w rozmowie z MMA Junkie Amerykanin zaznaczył, że stawianie przed nim w kolejce Islama Makhacheva byłoby obraźliwe. Po tym do akcji wszedł Khabib Nurmagomedov, który stanął w obronie swojego protegowanego ostrym wpisem:

fot. Instagram

– W ostatnich 8 walkach skończono cię 3 razy, Justin. Miałeś swoją szansę na zostanie mistrzem, ale poszedłeś spać. Islam ma serię 9 kolejnych wygranych, 3 walki w 2021 roku i wszystkie skończył przed czasem. Zamknij się i przyznaj, że to Islam zasługuje na walkę o pas, nie ty.

To wywołało spekulacje, czy przypadkiem to nie Ali Abdelaziz, menedżer Khabiba, jak i Islama, napisał to oświadczenie. Były mistrz zaznaczył jednak w rozmowie z ESPN, że to jego zdanie, które chciał wyrazić:

Sprawdź!  Khabib Nurmagomedov wróci do UFC?! "Podoba mi się ten pomysł!"

To byłem ja. Na sto procent nie był to Ali. Nawet jeśli miałby to być Ali, to nie napisałby czegoś takiego Justinowi Gaethje. Wiem, jak dobrą relację mają, od wielu, wielu lat. Może z 7 czy 8. To starzy, dobrzy przyjaciele.

Abdelaziz stwierdził niedawno zapytany przez TMZ, że to właśnie „The Highlight” zmierzy się z wygranym walki wieczoru UFC 269. Makhachev tymczasem w oktagonie spotka się z Beneilem Dariushem.

„The Eagle” tymczasem nie chowa urazy do swojego ostatniego rywala w karierze. Rozumie, dlaczego to właśnie Gaethje otrzyma kolejną szansę zostania mistrzem choć, jak podkreśla, seria Makhacheva powinna zostać wzięta pod uwagę:

Tylko podzieliłem się swoim zdaniem. Według mnie Islam zasługuje na tę walkę, wiesz? Oczywiście, rozumiem to, że Justin jest bardzo ekscytującym fighterem. To prawdziwa, ludzka atrakcja [nawiązanie do słowa 'highilight’-ang. atrakcja, przydomek Gaethje – przyp. red.]

Myślę, że każdy w UFC, bez względu na podział na kategorie wagowe – jeśli ma serię 9 wygranych, musi zawalczyć o pas.

Źródło: ESPN MMA

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.