UFC

Islam Makhachev: „Z Khabibem w narożniku to niemal oszukiwanie. Zasługuję na walkę o pas!”

Islam Makhachev po zmianie rywala pokazał, że jest siłą, z którą trzeba się liczyć. Dagestańczyk na UFC 267 szybko poddał Dana Hookera i głośno wyraził chęć walki o najwyższy cel – pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Islam Makhachev szybko poddał Dana Hookera

Pierwotnie na UFC 267 miało dojść do pojedynku Islam Makhachev vs Rafael dos Anjos. Brazylijczyk zmuszony był jednak wycofać się z walki, a w jego miejsce po miesiącu rozbratu z oktagonem wskoczył Dan Hooker. Nowozelandczyk sugerował nawet pojedynek na dystansie 5 rund!

Ostatecznie jednak cała walka nie wyszła nawet poza pierwszą odsłonę. Islam Makhachev szybko obalił „The Hangmana”, a w parterze szybko poddał go Kimurą. Prostoty temu skończeniu dodał też fakt, iż wszystko działo się blisko narożnika Dagestańczyka, skąd podpowiedzi udzielał sam Khabib Nurmagomedov. Islam Makhachev skwitował to później zabawnym wpisem na Instagramie pisząc, że Z Khabibem w narożniku, to niemal oszukiwanie.

Źródło: Instagram

Islam Makhachev idzie po pas mistrzowski

Jeszcze w oktagonie Makhachev powiedział, że nadszedł jego czas. Dagestańczyk nie ma zamiaru czekać długo na swoją szansę zostania mistrzem. Na konferencji prasowej po gali fighter kontynuował tę narrację podkreślając, że nie pokonał byle kogo:

Sprawdź!  Vicente Luque przed UFC 265 wyzywa do walki braci Diaz! "Zróbmy pierwszą walkę w UFC na dystansie 10-ciu rund!"

Czuję się dobrze, bo pokazałem mój poziom. Nieważne, ile minut trwała walka. Wszyscy teraz będą gadać, że Hooker to łatwy rywal, że nie ma grapplingu, czy zapasów. Hooker jest twardzielem. Pokonywał wielu zapaśników. Pobił chociażby Gilberta Burnsa.

Teraz zasłużyłem sobie na walkę o pas. Jak Chandler pokonał Hookera, to dostał title shota. Dlaczego ja miałbym go nie otrzymać? Też jestem gotowy. Nie chcę musieć wygrać z 15 gośćmi, żeby takie starcie otrzymać. Już teraz mam 9 wygranych z rzędu.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: UFC YouTube

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.