UFC

Khabib Nurmagomedov o walce Makhachev vs. Oliveira w Abu Zabi: „Kogo obchodzi, czego on chce?! To nasze terytorium!”

Był mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov, udzielił ostatnio wywiadu, w którym poruszony został temat walki Islam Makhachev vs. Charles Oliveira. Zawodnicy spotkają się w main evencie gali UFC 280 w Abu Zabi.

Podczas gali UFC on ABC 3 największa federacja MMA na świecie poinformowała, że 22 października na gali UFC 280 odbędzie się pojedynek o zawakowany pas wagi lekkiej. Jak przypuszczano, zmierzą się o niego Charles Oliveira oraz Islam Makhachev.

To wydarzenie, podobnie jak październikowe UFC 267 w roku ubiegłym, odbędzie się w Abu Zabi. Nie jest to specjalnie na rękę Brazylijczykowi, który proponował, aby ten pojedynek odbył się w Brazylii. Była to odpowiedź „Do Bronxa” na słowa mentora Makhacheva, Khabiba Nurmagomedova. Ten stwierdził, że jego protegowany mógłby przyjąć pojedynek z Charlesem w Brazylii i poddać go przed własną publicznością. Trener Oliveiry, Diego Lima tłumaczył później, że niechęć zawodnika do walki w Abu Zabi wynika przez wzgląd na sędziów. Zdaniem szkoleniowca, arbitrzy w tej części świata mogą być stronniczy.

Temat lokalizacji walki o pas został też poruszony podczas wywiadu Khabiba Nurmagomedova udzielonego Mike’owi Finchowi. „The Eagle” zaznaczył, że ani Charles Oliveira, ani Islam Makhachev nie mają wpływu na to, gdzie odbędzie się gala.

Sprawdź!  Oliveira odpowiedział na wyzwanie Gamrota. "Z całym szacunkiem, ale..."

– Kogo obchodzi, czego on [Oliveira] chce?! Ani on nie podejmuje decyzji, ani Islam ich nie podejmuje… Nie wybieramy sobie areny. UFC pisze nam gdzie i lecimy. Nieważne, czy by powiedzili „Okej, walczycie w Brazylii – bez problemu, lecimy do Brazylii.

Ale bracie, Abu Zabi to nasze terytorium. Myślę, że zdaje sobie z tego sprawę i próbuje uniknąć walki tam, wiesz? Ale jest jak jest.

UFC potwierdziło też doniesienia o walce Gamrot vs. Dariush na wspomnianym show w Abu Zabi. Bardzo możliwe, że ten pojedynek wyłoni następnego pretendenta i kolejnego rywala dla wygranego z main eventu UFC 280.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.