UFC

Oliveira vs. Makhachev o pas wagi lekkiej na UFC 280! Są reakcje zawodników!

Podczas transmisji UFC on ABC 3 największa federacja MMA na świecie potwierdziła zestawienie, na które wszyscy czekali. Charles Oliveira zmierzy się z Islamem Makhachevem o pas wagi lekkiej na UFC 280!

Charles Oliveira został pozbawiony tytułu mistrzowskiego z chwilą wejścia do klatki na UFC 274 w maju. Brazylijczyk przekroczył dzień wcześniej limit kategorii lekkiej, przez co jedynym, który mógł zostać championem w main evencie wspomnianej gali był Justin Gaethje. „Do Bronx” już w pierwszej rundzie poddał Amerykanina, czym też przedłużył swoją obecną serię do 11 zwycięstw z rzędu.

Choć Brazylijczyk bardzo chciał kasowej walki z Conorem McGregorem, zgodził się ostatecznie na propozycję federacji. Na UFC 280, które odbędzie się 22 października w Abu Zabi, dojdzie do pojedynku Charles Oliveira vs. Islam Makhachev o zawakowany tytuł kategorii lekkiej.

Dagestańczyk znajduje się obecnie na fali 10. wygranych, z czego dwie ostatnie odnosił już w pierwszych odsłonach. Najpierw na UFC 267 poddał Kimurą Dana Hookera, a w lutym bieżącego roku skończył Bobby’ego Greena przez TKO. Dwaj oponenci przed nimi również nie wytrzymali pełnego dystansu i odklepywali po duszeniach.

Sprawdź!  (VIDEO) Oleksiejczuk z kolejnym nokautem! W 1 rundzie brutalnie rozbił Sama Alveya!

Tuż po ogłoszeniu ze strony federacji, Charles Oliveira zamieścił na Twitterze wpis:

– J-E-D-Z-I-E-M-Y Z T-Y-M! 22 października w Abu Zabi zmierzę się z Islamem Makhachevem.

Islam Makhachev również zamieścił kilka słów od siebie:

22 października pas wagi lekkiej UFC wraca do Dagestanu, Inshallah [jeśli Bóg pozwoli].

Innym potwierdzonym zestawieniem na UFC 280 jest konfrontacja w dywizji półśredniej. Niezwykle groźny zapaśnik Belal Muhammad spotka się z niepokonanym Seanem Bradym.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.