UFC

Khabib nie uważa Błachowicza ani Teixeiry za najlepszego półciężkiego! Wskazał innego zawodnika: „Rozejdzie się to po całym świecie, ale…”

Były mistrz organizacji UFC stwierdził, że tytuł najlepszego półciężkiego nie należy ani do Jana Błachowicza, ani do Glovera Teixeiry.

„Cieszyński Książę” zdobył pas największej organizacji na świecie na gali UFC 253 po nokaucie technicznym na Dominicku Reyesie. Następnie na UFC 259 stoczył hitowy pojedynek z mistrzem kategorii średniej Israelem Adesanyą i był skazywany na porażkę.

Po pięciu rundach werdykt nie mógł być inny niż jednogłośne zwycięstwo Polaka. Adesanya postawił jednak trudne warunki. Fighter bowiem jest prawdziwą gwiazdą UFC i całkowicie zdominował swoją kategorię wagową. Co najważniejsze, Błachowicz jako pierwszy pokonał Nigeryjczyka i przerwał jego serię 20 zwycięstw, w tym 15 przed czasem.

Niestety na gali UFC 267 Polak stracił mistrzowski pas. Zmierzył się z weteranem Gloverem Teixeirą i został poddany przez Brazylijczyka już w drugiej odsłonie pojedynku w Abu Zabi.

Khabib Nurmagomedov legenda MMA i niepokonany zawodnik zabrał głos w sprawie kategorii półciężkiej UFC i przyznał, że żaden z dwóch ostatnich mistrzów nie jest najlepszym fighterem w swojej dywizji.

Sprawdź!  Gamrot miał być rezerwowym na starcie Chandler vs Gaethje! "Później przyszła oferta na walkę z Ferreirą. Zastanawiałem się minutę..."

– [Tranksrypcja lowking.pl] No wygrał Glover Teixeira z Błachowiczem, ale… Znowu rozejdzie się to po całym świecie, ale nie uważam ich za dwóch najlepszych półciężkich na świecie.

Nie jest dużym zaskoczeniem, że Khabib jako najlepszego półciężkiego na świecie wskazał swojego rodaka, również pochodzącego z Dagestanu. Przyznał również, że są inni lepsi zawodnicy od Błachowicza i Teixeiry, jednak nie był w stanie wymienić żadnego z nich.

Są inni zawodnicy, którzy jeszcze nie dotarli na szczyt. Na przykład Magomed Ankalaev. Ankalaev jest lepszy. Obok Ankalaeva można wskazać innych, na przykład… No są goście, którzy mogą z łatwością ich zastąpić.

Po prostu nie nadszedł jeszcze czas. Tyle. Przyjdzie czas, gdy zostaną szybko zastąpieni. W tym kontekście nie zmieniam swojego zdania. Nie da się dwa razy osiągnąć szczytu formy.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Ciryl Gane faulował? Były mistrz UFC atakuje Francuza i nawiązuje do swojej porażki! "Znów to zrobił!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.