UFC

Mistrz UFC wprost o walce z Chimaevem: „Mówienie o tym to strata czasu”

Dricus Du Plessis jasno wyraził swoje stanowisko na temat potencjalnego starcia z Khamzatem Chimaevem.

Niepokonany Czeczen ostatni raz w oktagonie był widziany w październiku ubiegłego roku, kiedy to pokonał Kamaru Usmana. Chimaev tego wieczoru miał się zmierzyć z Paulo Costą, dzięki czemu mógłby prawdopodobnie liczyć na wysokie miejsce w rankingu.

„Borz” planowany był jako przeciwnik Roberta Whittakera podczas premierowej gali UFC w Arabii Saudyjskiej. Na kilka dni przed eventem Khamzat wycofał się z powodu problemów zdrowotnych.

Dricus Du Plessis o Khamzacie Chimaevie

Khamzat Chimaev uznawany był za prawdziwy fenomen i zawodnika, który bardzo szybko zawalczy o pas mistrzowski UFC. Wszystko jednak zostało zastopowane przez kłopoty ze zdrowiem oraz robieniem wagi.

Mistrz kategorii średniej organizacji, Dricus Du Plessis, przyznał w rozmowie z Submission Radio, że jest zainteresowany starciem z czeczeńskim „Wilkiem”. Zaznaczył przy tym, że w chwili obecnej jest to niemożliwe. On jest mistrzem, Khamzat Chimaev zaś zajmuje dopier 11. lokatę w rankingu i nie walczył z nikim z dywizji.

– Chciałbym się zmierzyć z Khamzatem. Nikt go nie pokonał, był w zasadzie „straszakiem” tej dywizji. Bądźmy jednak szczerzy: byłem trochę zawiedziony, że walka z Whittakerem się nie odbyła. Aż tak bardzo to mnie to nie zaskoczyło, szczerze mówiąc. Nie spodziewałem się tego, ale na tym etapie trzeba się spodziewać, że coś się wydarzy. Jest mi go szkoda. Wiem, jak to jest.

– Byłem w jego położeniu, gdy nie byłem w stanie walczyć. Bez sensu gadać o Khamzacie w kontekście walki o pas. Wiesz, Khamzat nie walczył z żadnym średnim z rankingu – z żadnym. Samo umieszczanie go w rozmowie o pretendentach do pasa jest stratą czasu. Nie ma podejścia i dopóki nie udowodni, że zasługuje na miejsce w kolejce, bez sensu jest gadać o jego title shocie.

Od kilku tygodni oficjalnie wiadomo, że Dricus Du Plessis w pierwszej obronie zmierzy się właśnie z Nigeryjczykiem. Nigeryjczyk jest sporym faworytem przed pojedynkiem na UFC 305, a walkę obstawicie u bukmachera Fortuna. Za założenie nowego konta i depozyt otrzymacie darmowe 30 PLN. To jednak nie wszystko! Na start dostaniecie również 3X zakład bez ryzyka do 100 PLN.

Sprawdź!  Conor McGregor akceptuje propozycję Nate'a Diaza! "Nie ma problemu, dzi*ko."
TYPKURSYBUKMACHER
Dricus Du Plessis wygra walkę2.19Fortuna
Israel Adesanya wygra walkę1.68Fortuna

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.