KSW

Kacper Formela wygrywa debiut w organizacji KSW!

Podczas XTB KSW 94 w Ergo Arenie doczekaliśmy się debiutu Kacpra Formeli. „Polski Machida” zmierzył się w okrągłej klatce z Ahmedem Vilą.

Dla Bośniaka było to już drugie starcie w KSW. Debiutujący w okrągłej klatce Vila pokonał jednogłośną decyzją sędziów Charzewskiego. Na gali w trójmiejskiej Ergo Arenie mógł dopisać do rekordu kolejnego byłego mistrza konkurencyjnej organizacji.

Przeciwnikiem Ahmeda Vili na KSW 94 był Kacper Formela. Zawodnik Mighty Bulls Gdynia przez lata był mistrzem kategorii piórkowej FEN. Szukając nowych wyzwań zdecydował się na dołączenie do największej polskiej organizacji MMA. Jak poradził sobie w debiucie?

KSW 94: Vila vs. Formela

RUNDA 1

Formela rozpoczął od krążenia wokół Vili, który okopywał mu nogę wykroczną. Polak obserwuje reakcje Bośniaka, którego kąsa pojedynczymi ciosami. Kacper rozciął skórę nad okiem Ahmeda, który szukał agresywnych kontr. Formela odczuł jedno z kopnięć Vili, który odważnie podszedł i nadział się na kombinację dół-góra. Pięknie kopnął jeszcze kilkukrotnie Bośniak w ostatnich akcjach.

RUNDA 2

Formela świetnie ruszył z kopnięciem, a Vila przycelował backfistem! Przeliczył się Bośniak, a za moment oberwał kopnięciem na łydkę. Ani jeden ani drugi nie otwierał się, przez co pojedynek długi czas przypominał szachy. Formela w końcu trafił prawym i lewym, ale nie siadły one czysto. Vila ruszył z ofensywą, zaatakował kolanem, Kacper szukał awantury w krótkim dystansie. Trafił mocnym prawym Vila, Polak aż przyklęknął.

Sprawdź!  KSW 62 już w lipcu. Znamy pierwsze nazwiska

RUNDA 3

Vila zaatakował jako pierwszy obrotówką, Formela poślizgnął się przy próbie ataku. Kacper dużo pressował, wszedł w końcu w półdystans i sięgnął czystym prawym. Bośniak szukał sprowadzenia, wybronił się Formela, który jeszcze oberwał prawym. Świetnie przymierzył Polak z opadającym cepem, przyjął kopnięcie na ręce. Vila kąsał w ostatnich sekundach prostymi i low kickami chcąc zaakcentować walkę na swoją korzyść.

Wynik walki: Kacper Formela wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.