UFC

Jan Błachowicz o współpracy z psycholożką: „Oblewa mnie krwią z kurczaka, jakieś kadziedełka…”

Były mistrz UFC w wadze półciężkiej, Jan Błachowicz, gościł ostatnio w programie Hejt Park. „Cieszyński Książę” opowiedział między innymi o współpracy z psycholożką sportową, Darią Albers.

Aż 6 lat zajęło Janowi Błachowiczowi dojście na szczyt dywizji półciężkiej UFC. Polak miał już w pewnym momencie rekord 2-4 w federacji i by bliski zwolnienia. Od tamtej pory zaczął seryjnie wygrywać, kończąc niektórych z rywali przed czasem.

Ostatecznie Błachowicz zawakowany tytuł zdobył na UFC 253, gdzie w znakomitym stylu odprawił w 2. rundzie Dominicka Reyesa. Po obronie w jednostronnym pojedynku przeciwko Israelowi Adesanyi przyszedł czas na Glovera Teixeirę. Choć wiadomym było, że Brazylijczyk będzie szukał parteru, „Cieszyński Książę” nie potrafił się obronić. Odklepał po duszeniu zza pleców w 2. rundzie.

Janek wrócił do oktagonu w ubiegłym miesiącu, gdzie spotkał się z Aleksandarem Rakiciem. Błachowicz wygrał przez TKO po kontuzji oponenta. Po walce sam wspomniał, że duża w tym zasługa psycholożki sportowej, Darii Albers, z którą współpracę rozpoczął 6 tygodni wcześniej.

Wiesz, znalazłem się w takim momencie… Fizycznie wszystko było git, ale gdzieś nie potrafiłem złapać tego ognia. Pomysł wyszedł od Doroty… no i zaskoczyło – powiedział były mistrz UFC w programie Hejt Park.

Sprawdź!  (VIDEO) Alexander Volkanovski: "Najwyższa, k*rwa, pora, abyście zaczęli mnie doceniać!"

Współpraca między Jankiem i Darią układa się bardzo dobrze. Błachowicz z żartem zaczął opowiadać szczegóły kooperacji:

Oblewa mnie krwią z kurczaka, kadzidełka jakieś nade mną, wiesz… A tak poważnie: jest dużo pracy z oddechem, z koncentracją. Prowadzimy rozmowy na temat czasu reakcji.

Oprócz tego, że pracuje ze mną mentalnie, ma stoczonych bardzo dużo walk w kickboxingu. Wie o co chodzi, wie z czym się to je.

Jan Błachowicz przyznał też, że wcześniej zasięgał pomocy u różnych specjalistów, jednak ewidentnie te współprace nie szły po myśli byłego mistrza. „Cieszyński Książę” doda też, że nie spodziewał się, że wygląd pracy z Darią Albers będzie tak wyglądał:

Każdy top sportowiec pracuje z kimś takim. Kiedyś jak pracowałem z psychologami sportowymi, to było na zasadzie: czwartek 16-17, OK, za tydzień się widzimy znowu. A ona jest przed, na i po treningu i jeszcze w międzyczasie gdzieś tam się łapiemy. Sam byłem zaskoczony, że tak to wygląda.

Walki Jana Błachowicza w UFC obejrzysz w STS TV!

Wszystkie gale UFC obstawić możecie w STS! Jak zawsze bukmacher ma dla was świetną ofertę i bonus dla nowych użytkowników!

Sprawdź!  Jan Błachowicz wyjawia sekret, dzięki któremu pokonał Israela Adesanyę! "To robi największą różnicę"

Wystarczy zarejestrować się na stronie bukmachera TUTAJ, by móc oglądać gale UFC za darmo i na żywo już od karty wstępnej! Największy polski bukmacher STS oferuje dodatkowe 100% od pierwszego depozytu do kwoty aż 300 złotych. Ponadto gracz będzie mógł postawić pierwszy zakład bez ryzyka do 100 złotych. Wystarczy zarejestrować się – tutaj – wpłacić pieniądze i obstawić kupon.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.