KSW

Gamrot wskazał faworyta! Typuje walkę Pudzianowski vs Szpilka: „Myślę, że ten scenariusz się sprawdzi, dlatego wyraźnie faworyzuję…”

Mateusz Gamrot zabrał głos w sprawie głośnego pojedynku, do którego dojdzie już w czerwcu na hitowej gali Colosseum II.

Na Narodowy powraca Mariusz Pudzianowski, który tym razem zmierzy się z Arturem Szpilką. W warszawie dojdzie do wyjątkowego wydarzenia, gdyż jest to dopiero druga taka gala w historii polskiego MMA. Po raz pierwszy KSW zawitało na stadionie w stolicy w 2017 roku.

Gamrot o walce Pudzianowski vs Szpilka

Pudzianowski ma za sobą słaby występ i porażkę z Mamedem Khalidovem, jednak tym razem wszystko powinno wyglądać inaczej. Były strongman ponownie trenuje pod okiem Arbiego Shamaeva w WCA i możemy być spokojni o jego przygotowania.

Do tego zmierzy się ze znacznie mniej doświadczonym rywalem, który w formule MMA ma dopiero dwa pojedynki. W debiucie wygrał z innym pięściarzem, a ostatnim razem zwyciężył po 40 sekundach przez kontuzję rywala.

W ostatniej rozmowie z portalem fakt.pl o walkę zapytany został najlepszy polski zawodnik kategorii lekkiej Mateusz Gamrot, który tak typuje starcie:

– Moim faworytem jest Mariusz Pudzianowski. Przemawia za nim więcej argumentów: doświadczenie, lata pracy włożonej w MMA, do tego masa mięśniowa i siła. Artur jest oczywiście bardzo dobrym pięściarzem. Moim zdaniem tylko pod tym względem będzie stanowił zagrożenie dla Mariusza. Jeżeli tylko Pudzian je zniweluje, złapie Artura i go przewróci, walka prawdopodobnie się zakończy. Myślę, że ten scenariusz się sprawdzi, dlatego wyraźnie faworyzuję w tej walce Mariusza.

Źródło: fakt.pl

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.