Boks

Fury próbował przepchnąć Usyka! Ten nie dał się sprowokować [WIDEO]

Tyson Fury i Ołeksandr Usyk mieli okazję stanąć twarzą w twarz po raz pierwszy od oficjalnego ogłoszenia daty ich pojedynku.

Walka miała odbyć się jeszcze w tym roku, jednak opóźniła się ze względu na „Króla Cyganów”. Brytyjczyk postanowił zmierzyć się z byłym mistrzem UFC Francisem Ngannou. Większość typowała pewną porażkę zawodnika MMA, jednak ten świetnie się zaprezentował i zdaniem wielu osób to właśnie jego ręka powinna powędrować w górę. Kameruńczyk przegrał jednak przez decyzję sędziów.

Starcie zostało więc przełożone na 17 lutego i odbędzie się Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Będzie to historyczne wydarzenie, na które kibice czekali bardzo długo. Po raz pierwszy od 24 latach odbędzie się pojedynek o miano niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej.

Fury wniesie do ringu pas WBC, natomiast Ukrainiec stawia na szali tytuły IBF, WBA oraz WBO. Zawodnicy przy okazji konferencji mieli okazję stanąć twarzą w twarz. „Król Cyganów” w swoim stylu słownie atakował rywala, a także próbował go sprowokować podczas face-to-face. Usyk jednak jak zawsze zachował spokój.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.