UFC

Duże zmiany po UFC 300! Ranking został zaktualizowany

Za nami jubileuszowa gala UFC 300, podczas której doszło do wielu fenomenalnych pojedynków. Po wydarzeniu organizacja zaktualizowała rankingi.

Zmiany w klasyfikacji dotyczą przede wszystkim dywizji lekkiej. W tej kategorii doszło bowiem do dwóch pojedynków. Max Holloway po brutalnym starciu w ostatniej sekundzie znokautował Justina Gaethjego i odebrał mu tytuł BMF.

Natomiast Arman Tsarukyan zmierzył się z byłym mistrzem Charlesem Oliveirą. Stawką było miano pretendenta do starcia o pas. Brazylijczyk zaczął bardzo dobrze i o mało nie poddał rywala już na samym początku. Później jednak Tsarukyan przejął kontrolę nad pojedynkiem, wygrywając po decyzji sędziów.

W TOP 15 wagi lekkiej jedynie Mateusz Gamrot #5 i Rafael Fiziev #8 pozostali na swoich miejscach. Największy sukces zaliczył Arman Tsarukyan, wskakując na pierwszą lokatę. Max Holloway zadebiutował w rankingu na 9. miejsce, a Moicano wskoczył na 10. Awans o jedno oczko zanotował także Beneil Dariush. Pozostali zawodnicy spadli o nawet dwie lokaty.

Ciekawe zmiany zaszły również w klasyfikacji P4P. Holloway awansował aż 6 oczek i aktualnie zajmuje 8. miejsce. Natomiast Oliveira zanotował spadek i z 7. na 11. pozycję. S

Sprawdź!  Manon Fiorot niezachwycona wygraną: "Jestem rozczarowana, bo..."

woje starcie zwyciężył także Jiri Prochazka, który znokautował Aleskandara Rakicia i znajduje się na szczycie rankingu kategorii półciężkiej. Alex Pereira musi teraz zdecydować, czy chce rewanż, czy może zawalczyć w dywizji ciężkiej.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.