UFC

Dustin Poirier wróci jeszcze w tym roku! „The Diamond” wyjaśni kolejny konflikt!

Bardzo dobrze poinformowany Ariel Helwani z The MMA Hour przekazał, że jeszcze przed końcem roku do oktagonu powróci Dustin Poirier! Poznaliśmy też najprawdopodobniejszego przeciwnika „The Diamonda”!

Po porażce z Khabibem Nurmagomedovem w 2019 roku Dustin Poirier potrzebował chwili na dojście do siebie. Już w czerwcu kolejnego roku zaliczył kapitalny występ przeciwko Danowi Hookerowi, a potem przyszedł rewanż i trzecia walka z Conorem McGregorem.

Popularny „The Diamond” zrobił wtedy skok na kasę, bowiem mógł stanąć do pojedynku o pas mistrzowski wagi lekkiej. W tym zmierzyli się Charles Oliveira oraz Michael Chandler. Brazylijczyk znokautował Amerykanina, a na ostatniej gali pay-per-view w ubiegłym roku poddał Dustina Poiriera. To skomplikowało niejako sytuację „Diamenta”, któremu z wiekiem coraz mniej chce się ścinać kilogramy do limitu wagi lekkiej.

Jak jednak przekazał na łamach The MMA Hour Ariel Helwani, Poirier powróci jeszcze w tym roku! Będzie to starcie w kategorii lekkiej, a jego rywalem będzie wspominany już Michael Chandler. Ich walka planowana jest na UFC 281, która ma odbyć się 12 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Sprawdź!  Mistrz UFC wciąż bez kontraktu! Odejdzie z tytułem? "Cokolwiek się wydarzy, muszę mieć ten zapis"

„Iron” oraz „The Diamond” przed miesiącem mieli ostre spięcie podczas UFC 276. Było to niejako efektem komentarzy Dustina na temat byłego mistrza Bellatora, który pokonywał jedynie rywali, którzy wracali po porażce. Chandler w największej federacji MMA na świecie ma serię 2-2. Przed dwoma miesiącami skończył w 17. sekundzie drugiej rundy Tony’ego Fergusona, co z marszu stało się poważnym kandydatem do KO roku.

Transmisje gal UFC w STS TV!

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.