FAME MMA

Don Kasjo wskazuje faworyta w walce Mańkowski vs. Parke 2 na Fame MMA 11

2 października odbędzie się gala FAME MMA 11. W walce wieczoru zobaczymy bokserski pojedynek w małych rękawicach pomiędzy byłym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim a Normanem Parkiem. Będzie to rewanż za starcie na KSW 47, gdzie zwyciężył „Stormin”.

Borys Mańkowski w swojej karierze stoczył wiele wspaniałych pojedynków. W latach 2014-2017 był mistrzem KSW w wadze półśredniej. Swoje trofeum stracił na KSW 41, gdzie został zdemolowany przez Roberto Soldica. Obecnie walczy w kategorii lekkiej do, której powrócił po wielu latach. Aktualnie może się pochwalić trzema wygranymi z rzędu. W swoim ostatnim pojedynku na KSW 57 pewnie wypunktował Artura Sowińskiego. Obecnie jest on głównym kandydatem do walki z mistrzem dywizji lekkiej Marianem Ziółkowskim.

Norman Parke jest byłym zawodnikiem Ultimate Fighting Championship, gdzie stoczył 9 pojedynków. W 2017 roku zadebiutował w federacji KSW, gdzie na gali 39 przegrał po bliskim boju z Mateuszem Gamrotem. Na KSW 50 w Londynie wypunktował Marcina Wrzoska zdobywając tymczasowy pas mistrzowski w dywizji lekkiej. W poprzednim występie na FAME MMA 10 w walce bokserskiej pokonał Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego. 11 września na EFM Show 2 ma się zmierzyć z Vladislavem Kanchevem.

Zobacz także: Norman Parke o rewanżu z Don Kasjo – „To jest głupie i po prostu nie ma sensu”

Sprawdź!  (VIDEO) "Ferrari" szczegółowo opowiada o ataku maczetą: "W tym momencie myślałem, że to już koniec. Zasłoniłem się ręką i..."

Don Kasjo wskazuje faworyta w walce wieczoru na FAME MMA 11

Kasjusz „Don Kasjo” Życiński w rozmowie z portalem mmarocks.pl zdradził, że jego faworytem w tym boju jest Borys Mańkowski, który według niego jest lepszym stójkowiczem co udowodnił na KSW 39, w walce z legendarnym Mamedem Khalidovem.

„W boksie? Serio? No to ciekaw jestem. Wydaje mi się, że w boksie Borys, bo oglądałem jego walkę z Mamedem i wiem, że tam… Ja tak ogółem nie śledzę MMA, ale oglądałem tą walkę i ona cała w stójce toczyła. Borys sobie radził, więc tutaj raczej Borys będzie faworytem.” – powiedział w wywiadzie dla mmarocks.pl Don Kasjo.

Gala FAME MMA 11 odbędzie się 2 października w Gliwicach.

źródło: mmarocks.pl

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.