UFC

Daniel Cormier i Dominick Cruz porównują Mateusza Gamrota do… Khabiba Nurmagomedova! „To było fantastyczne!”

Ostatni występ Mateusza Gamrota został doceniony przez komentujących starcie byłych mistrzów UFC: Daniela Cormiera i Dominicka Cruza. Jak zauważyli, Polak wykonuje technikę podobną do tej stosowanej przez Khabiba Nurmagomedova.

Na sobotniej gali UFC Fight Night Matuesza Gamrot zmierzył się ze Scottem Holtzmanem. Co ciekawe, przed walką Amerykanin przyznał, że nie jest zadowolony z tego zestawienia, gdyż Gamer to przeciwnik mało znany w organizacji UFC. Po ostatnim pojedynku ta sytuacja mogła nieco ulec zmianie.

Gamer zrobił to, co zapowiedział. Zamierzał skończyć rywala przed czasem i nie zostawiać nic w rękach sędziów. W drugiej Polak znokautował Holtzmana, który trafiony mocnym prawym osunął się na matę, następnie Gamer dołożył kolejne ciosy, których rywal już nawet nie bronił.

W trakcie pojedynku widzieliśmy kilkukrotnie, jak Polak nurkuje po kostkę rywala. Taką technikę w jego wykonaniu widzieliśmy już nie raz, kiedy walczył jeszcze w KSW. Element ten zauważyli byli mistrzowie UFC, którzy komentowali starcie.

– [Transkrypcja lowking.pl] To było już jego drugie zejście do kostki w tej walce. Za pierwszym razem też zszedł do kostki. Nie widzimy często takich zejść. Raz na jakiś czas się tylko zdarza. Widzieliśmy to u Khabiba, ale najczęściej widzimy zejścia na wysokości kolana albo krocza. Prawda, DC? – powiedział Cruz, na co przytaknął Cormier.

Sprawdź!  (VIDEO) Boxdel chce dymów z udziałem Mańkowskiego: "Moim zdaniem był trochę nudny. Tu jest jeszcze dużo rzeczy, które można poruszyć"

To było ładne! Zszedł do nogi z głową do środka, potem wystawił ją na zewnątrz, przechodząc wyżej. Następnie przestawił Holtzmana do lewej, kończąc zejściem do obu nóg i obaleniem Holtzmana z prawej. To było fantastyczne! – dodał DC.

Jeśli chodzi o sposób rzucania się na kostki rywali, Khabib robił to z głową do zewnątrz, natomiast Gamer nurkuje z głową po zewnętrznej stronie.

Źródło: lowking.pl

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.