Boks

Chisora kontrowersyjnie o walce Usyk vs Dubois! „Czarnoskóry bił się w kraju białych. Wokół sami biali”

Derek Chisora zaskoczył swoimi słowami po sobotniej gali i tym, w jaki sposób skomentował pojedynek o mistrzostwo świata.

W miniony weekend we Wrocławiu odbyło się bokserskie święto, czyli pojedynek pomiędzy Ołeksandrem Usykiem i Danielem Duboisem. Ukrainiec postawił na szali swojego pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej, które obronił, nokautując rywala w 9 rundzie.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. W 5 odsłonie Dubois trafił ciosem na korpus, po którym Usyk wylądował na deskach. Zasygnalizował uderzenie poniżej pasa, przez co dostał czas na dojście do siebie i powrót do walki. Cała sytuacja wywołała w mediach burzę.

Znaczna część kibiców oraz osób ze świata sportów walki uważa, że cios był jak najbardziej legalny, a Ukrainie powinien być liczony. Głos w tej sprawie zabrał Derek Chisora, który w wywiadzie dla Boxing King Media tak skomentował sytuację:

– Czarnoskóry gość walczył w kraju białych ludzi, wokół sami biali, sędzia był biały, punktowi byli biali. Czego ku..a się spodziewaliście? Czarny się nie liczy, nawet jak posyła Usyka na deski, to tego nie uznają. Na pewno potrzebujemy techniki VAR w boksie.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.