Boks

Chanel Sonnen: „Jake Paul popełnił największy błąd w karierze.”

Chael Sonnen zna się na sportach walki. Były pretendent do tytułów mistrzowskich kategorii średniej i półśredniej UFC wypowiedział się na temat decyzji Jake’a Paula.

Chael Sonnen od czasu przejścia na emeryturę prowadzi swój kanał na YouTube, gdzie komentuje wydarzenia ze świata sportów walk. Były pretendent do tytułów mistrzowskich UFC wypowiedział się na temat zbliżającej się walki Jake Paul vs. Tyron Woodley.

Pierwotnie YouTuber miał zmierzyć się 18 grudnia z Tommym Furym. Popularny „TNT” musiał jednak wycofać się z powodu infekcji klatki piersiowej i złamanego żebra, choć jego ostatni rywal twierdził, że wszystkiemu winne były imprezy. Tak, czy siak, na ostatnią chwilę do gry wkroczył Tyron Woodley, który zapowiedział już skończenie Paula.

Podobnego zdania zdaje się być Chael Sonnen, który uważa decyzję „The Problem Child” za ryzykowną i po prostu złą:

– To największy błąd w krótkiej karierze Jake’a Paula. Absolutnie, bez dwóch zdań. Podjął największe ryzyko z możliwych. Walka z Tyronem Woodleyem – który swoją drogą pozostawał w treningu – nie jest łatwą do przyjęcia piłką. Otrzymał trudny pojedynek z gościem, który był i jest zmotywowany oraz chce go zdjąć, a o którym nawet nie myślał.

O ile Chael Sonnen uważa ruch Jake’a Paula za niezwykle ryzykowny, o tyle internetowy gwiazdor udowodnił, że jest prawdziwym wojownikiem. To wszystko z powodu niezrezygnowania z pojedynku w tak krótkim odstępie czasu.

Sprawdź!  (VIDEO) "Irański Hulk" nie zawalczy z Martynem Fordem! Rodzina zerwała z nim kontakt po głośnym face-to-face!

Jake Paul pozostał w grze, bo podąża za złotą zasadą show businessu, czyli show musi trwać. Mówiąc wam zatem, że to ogromny błąd ze strony Jake’a mam rację, ale to właśnie z powodu podjęcia tego wyzwania, podjęcia ryzyka popełnienia błędu, musicie przywitać go w klubie gwiazd. Nie musi pokonać Tyrona Woodleya, bo już to zrobił, ale musi pojawić się i oddać szacunek reszcie zawodników na karcie, którzy liczą na wypłatę.

Krajobraz wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby Jake Paul nie pojawił się na tej gali. Showtime mu zaufało i ustawiło wszystko pod niego, a on oddał szacunek. Co więcej, poszedł o krok dalej i powiedział Woodleyowi, że jeśli ten go znokautuje, to dostanie 500 tys. dolarów!

Źródło: Chael Sonnen YouTube

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.