KSW

Były piłkarz Chelsea zawalczy w KSW! Był bliski debiutu w organizacji UFC!

Największa polska organizacja MMA podpisała kontrakt z nowym zawodnikiem kategorii ciężkiej, który, zanim rozpoczął treningi sportów walki, był zawodowym piłkarzem.

W wieku 18 lat Ricardo Prasel podpisał kontrakt z Chelsea. Był utalentowanym bramkarzem, który miał okazję poznać takich zawodników jak Petr Cech, Didier Drogba, Michael Ballack czy Frank Lampard. Po kilku miesiącach w Anglii został wypożyczony do belgijskiego klubu Standard Liège.

Niestety już w wieku 22 lat musiał zakończyć karierę ze względu na poważną kontuzję biodra – Zostawałem po treningu i broniłem ich rzuty wolne. Drogba i Ballack po prostu nie pudłowali. To było niesamowite – wspomina w wywiadzie dla mmafighting.com.

Po zakończonej karierze piłkarskiej Prasel poszedł na studia, a dla utrzymania sprawności fizycznej zapisał się na treningi Ju-Jitsu. Trenerzy zauważyli jego predyspozycje do walki w klatce i przekonali go, by spróbował swoich sił w MMA.

Jako zawodowiec zadebiutował w 2012 roku i zaliczył serię 9 zwycięstw. Miał podpisać kontrakt z UFC, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło, gdyż zaczął przeplatać wygrane z porażkami. Aktualnie ma na swoim koncie 11 zwycięstw i 3 przegrane.

Sprawdź!  Berserkerzy przejmują galę KSW 66! Znamy kursy na walki Materli, Narkuna, Szadzińskiego, Romanowskiego i Janusza!

Fighter wszystkie wygrane odniósł przed czasem, w tym aż 10 z nich w pierwszej rundzie. 3 razy nokautował i 8 razy poddawał swoich rywali. 31-latek zadebiutuje na gali KSW 68 w Radomiu i tak pochwalił się podpisaniem kontraktu z polską organizacją:

– Po raz kolejny będziemy na największych imprezach na świecie. Tym razem na potężnym KSW w Polsce, największym polskim wydarzeniu i jednym z największych na świecie. Podpisaliśmy kontrakt na wiele walk i jestem wdzięczny Bogu za to, że ponownie się do mnie uśmiechnął. Dziękuje menadżerowi Brigadeiro za zaufanie i KSW za szansę. 19.03. ponownie będziemy reprezentować nasze miasto i kraj na całym świecie.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Damian Stasiak padł na deski, ale ostatecznie wygrywa przez trójkąt nogami w pierwszej rundzie [WIDEO]

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.