KSW

Były mistrz wraca na gali w Paryżu! Marian Ziółkowski zawalczy w co-main evencie KSW 93

Były mistrz wagi lekkiej KSW powraca! Marian Ziółkowski uporał się z problemami zdrowotnymi i zaczyna marsz w kierunku odzyskania pasa mistrzowskiego.

Marian Ziółkowski, który w ubiegłym roku na godziny przed walką na Stadionie Narodowym doznał kontuzji, wraca do walki. Popularny „Golden Boy” bardzo chciał w końcu zmierzyć się z Salahdinem Parnassem, ale będzie musiał obejść się smakiem. Jego rywalem będzie wywodzący się z kickboxingu Wilson Varela (11-5, 4 KO, 4 Sub), numer siedem wśród najlepszych zawodników kategorii lekkiej KSW.

Francuz jest na świetnej fali pięciu wygranych z rzędu. W ostatniej walce już w szesnastej sekundzie znokautował kopnięciem na korpus Sebastiana Rajewskiego i zdobył bonus za najlepszy nokaut wieczoru. Wcześniej podobne wyróżnienie otrzymał za brutalne rozbicie Gracjana Szadzińskiego. 28-latek z Marsylii zadebiutował w KSW w kwietniu 2022 roku. Do dziś w okrągłej klatce stoczył cztery walki i trzy z nich wygrał. W między czasie tryumfował też na galach innych organizacji. W MMA walczył szesnaście razy, jedenaście raz wygrał, a sześć zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie. „The Prototype” ma też za sobą bogatą karierę kickbokserską i ponad 25 pojedynków stoczonych w tej formule.

Walka wieczoru:

  • 70,3 kg/155 lb: Salahdine Parnasse #C (17-1, 2 KO, 7 Sub) vs. TBA – Walka o pas kategorii lekkiej KSW

Karta główna:

  • 70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski #2 (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs. Wilson Varela #7 (11-5, 4 KO, 4 Sub)
  • 77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak #2 (10-2, 6 KO, 2 Sub) vs. Madars Fleminas #5 (12-5, 6 KO, 1 Sub)
  • 70,3 kg/155 lb: Ramzan Jembiev (5-2, 3 KO, 1 Sub) vs. TBA
Sprawdź!  Starcie młodych debiutantów zamyka kartę gali KSW 59.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.