UFC

Błachowicz vs. Prochazka? Janek nie składa broni! „Któregoś dnia…”

Czołowy zawodnik kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz po raz kolejny wypowiedział się na temat potencjalnej walki z Jirim Prochazką.

Duży pech dotknął czeskiego mistrza dywizji do 205 funtów podczas przygotowań do UFC 282. Popularny „Denisa” doznał poważnego urazu barku, przez który anulowano walkę wieczoru wspomnianej gali z Gloverem Teixeirą. Jiri Prochazka zawakował też swój tytuł, o który zawalczył „Cieszyński Książę”.

Polski pretendent spotkał się z Magomedem Ankalaevem. Cieszynianin znakomicie okopywał nogę oponenta i po pierwszych 2. odsłonach mógł być dobrej myśli. Rosjanin jednak od 3. odsłony włączył zapasy, co zmieniło całkowicie obraz walki. Ostatecznie pojedynek skończył się decyzją sędziowską, a arbitrzy nie wskazali zwycięzcy.

Gdyby Błachowiczowi udało się pokonać Ankalaeva, niemal na 100% doszłoby do wymarzonego starcia Janka z Prochazką. Polak zabiegał o to zestawienie tuż po tym, jak Czech poddał Glovera Teixeirę na UFC 275. Brazylijczyk wciąż ma szansę na odzyskanie pasa i rewanż z „Denisą”. Podczas najbliższego Pay-Per-View w swoim kraju o bezpański tytuł zmierzy się z Jamahalem Hillem.

Sprawdź!  Seria Rębeckiego przerwana! Polak brutalnie rozbity na gali UFC (VIDEO)

Jiri ma zapewniony title shot, gdy tylko wróci do pełni sprawności. Pierwsze diagnozy wskazywały na to, iż nastąpi to w drugiej połowie 2023 roku. W rozmowie z Sherdogiem Jan Błachowicz został zapytany o to, czy żałuje, że to nie on przywita Czecha w oktagonie.

Wierzę, że kiedyś w przyszłości stoczymy walkę. Życzę mu szybkiej rekonwalescencji i powrotu do zdrowia. No i mam nadzieję, że któregoś dnia zorganizujemy ten pojedynek w Europie.

Kursy bukmacherskie na UFC 283: Teixeira vs. Hill

Galę UFC 283 obstawisz i obejrzysz w całości NA ŻYWO u bukmachera eFortuna.pl! Na start przygotowano specjalny BONUS i ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Zasady są proste. Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, jeżeli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie Cię zawiedzie otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

-> Gram z Fortuną! Odbieram bonus

Sprawdź!  Ogromny awans Mateusza Gamrota! Wyprzedził McGregora w rankingu UFC!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.