BoksMMA

Dojdzie do walki dwóch legend? Roy Jones Jr chce zmierzyć się z Fedorem Emelianenko

Pokazowe walki bokserskie w ostatnim czasie zyskują za granicą coraz większą popularność. Były pięściarz, który ma już za sobą takie starcie, w kolejnym pojedynki chciałby zmierzyć się z legendą MMA.

Roy Jones Jr to jeden z najlepszych pięściarzy w historii. W zawodowej karierze wygrał 66 z 75 walk. Walczył aż w szczęściu kategoriach wagowych, a w czterech z nich zdobywał mistrzowskie pasy. Największym jednak sukcesem są tytuły kategorii ciężkiej.

Legenda boksu vs legenda MMA?

Pięściarz zawodową karierę zakończył w 2018 roku i po 2 latach zdecydował się powrócić na ring, aby stoczyć walkę pokazową. Na gali Los Angeles zmierzył się z Mikem Tysonem, jednak pojedynek nie porwał kibiców, którzy spodziewali się większych emocji.

Teraz Roy Jones Jr chciałby stoczyć kolejną walkę, a na jego celowniku jest legendarny zawodnik MMA Fedor Emelianenko. Rosjanin wygrał 40 z 47 pojedynków, w tym 16 przez nokaut i 15 przez poddanie, przez lata odnosił także duże sukcesy w Samo i Judo.

Amerykanin chciałby stoczyć pokazową walkę w boksie i w ostatnim wywiadzie dla Tass.ru przyznał, że wierzy, iż dojdzie do takiego zestawienia:

Sprawdź!  Cezary Oleksiejczuk o zakończeniu współpracy z Oknińskim: "Trzeba było się spotkać, a nie zrywać kontakt na Facebooku. Planowaliśmy od miesięcy odejście od trenera"

– Tak, taka walka może być możliwa jako starcie pokazowe. Już negocjowaliśmy na ten temat, ale nie udało się wszystkiego potwierdzić. Myślę, że taka walka jest możliwa do zorganizowania.

Źródło: tass.ru

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.