UFC

Jan Błachowicz podaje przyczynę wypadnięcia z walki! „Mam dla nas złe wieści. Niestety…”

Niestety na powrót Jana Błachowicza do oktagonu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Były mistrz UFC potwierdził doniesienia i podał przyczynę wycofania się z walki.

26 marca w main evencie gali UFC Fight Night „Cieszyński Książę” miał zmierzyć się z Aleksandarem Rakiciem, który aktualnie zajmuje 3 miejsce w rankingu kategorii półciężkiej. Pojedynek zapewne byłby eliminatorem do walki o mistrzowski tytuł.

Niepotwierdzoną wiadomość jako jeden z pierwszych przekazał dziennikarz Ariel Helwani, który na swoim Twitterze napisał:

– Walka z 26 marca pomiędzy Aleksandarem Rakiciem i Janem Błachowiczem została odwołana, jak podają źródła, Błachowicz musiał się wycofać. Prawdopodobnie pojedynek zostanie przełożony na późniejszy termin w tym roku, więc karta 26 marca będzie najprawdopodobniej miała całkowicie nowym main event.

Teraz Jan Błachowicz potwierdził doniesienia. Za pośrednictwem swoich social mediów przekazał, że doznał kontuzji kręgosłupa w odcinku szyjnym, co uniemożliwiło mu odpowiednie przygotowanie do starcia z wyjątkowo trudnym rywalem, jakim jest Rakić.

„Cieszyński Książę” wyjaśnił, że obejdzie się bez operacji, jednak pojedynek musi zostać przełożony. Były mistrz ma nadzieję, że walka odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku.

Sprawdź!  Giga Chikadze po pokonaniu Cuba Swansona jest gotów walczyć z "Kowbojem" w przyszły weekend na UFC Vegas 26

– Mam dla nas złe wieści. Niestety, nie pojawię się 26 marca w oktagonie na #UFCColumbus. Kontuzja kręgosłupa w odcinku szyjnym uniemożliwiła mi przygotowania na obciążeniach, jakich wymaga okres startowy. Muszę się naprawić. Na szczęście, obejdzie się bez operacji i cały proces rekonwalescencji oprze się na rehabilitacji. Pomoże mi w tym zespół z Rehabilitacja Łomianki. Szybko postawią mnie na nogi i za kilka tygodni wrócę na pełne obroty 💪

Źródło: Facebook

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.