BoksMMA

Artur Szpilka chce wyjaśniać konflikty w klatce MMA! „Jest kilku bokserów, z którymi mam konflikt. Taka typowo uliczna walka, ale z zasadami”

Wygląda na to, że debiut Artura Szpilki w klatce MMA to jedynie kwestia czasu. Pięściarz coraz częściej wspomina o walce w nowej formule.

Szpilka ostatni pojedynek bokserski stoczył w maju 2021 roku i poniósł porażkę w starciu z Łukaszem Różańskim. Niedawno wywołał sporo szumu medialnego twierdząc, że obraził się na boks i w kolejnej walce spróbuje swoich sił w MMA.

Teraz w wywiadzie dla portalu Super Express wyjaśnił swoje słowa:

– Boks jednak zawsze będę kochać, to jest całe moje życie. Robię to od 14. roku życia i ciężko powiedzieć, że się nagle obraziłem na wszystko. Obraziłem się tylko na te poza ringowe aspekty boksu.

Wiele wskazuje na to, że pięściarz swoją pierwszą walkę w klatce stoczy dla KSW. Szef organizacji Martin Lewandowski wspominał, że ma ze „Szpilą” niepisaną umowę i dogadali się, że to właśnie tam stoczy pojedynek, jeśli zdecyduje się na zmianę formuły.

Natomiast jeśli chodzi o rywala, Szpilka cały czas podkreśla, że nie zawalczy z typowym zawodnikiem MMA. Pięściarz planuje zmierzyć się z innym bokserem, gdyż takie starcie będzie miało największy sens i szanse będą wyrównane. Teraz dodał, że w klatce chętnie wyjaśniłby kilka konfliktów.

Sprawdź!  Michalczewski ostro o Szpilce: "Zrobił w naszym sporcie antyreklamę. Jeśli jakaś mama ogląda Szpilkę, to nie puści dziecka na boks"

– Jest jednak dużo gorących nazwisk w MMA, ale nie takim stricte MMA, bo ci to mnie wykręcają jak śrubeczkę, ale jest kilku bokserów, z którymi mam konflikt i dlaczego nie mielibyśmy tego zrobić w innej federacji? Taka typowo uliczna walka, ale z zasadami. Jeżeli jest na to popyt, to czemu nie?

Szpilka wyjaśnił również, że jego debiut nie jest jeszcze potwierdzony. Pięściarz jest już jednak dogadany w sprawie pierwszego pojedynku na zasadach MMA.  

Źródło: Super Express

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.