Clout MMA

Ataki hakerskie na ogromną skalę. Clout MMA opublikowała częściowy raport z ataków!

Organizacja Clout MMA zamieściła w swoich mediach społecznościowych części raportu dotyczącego ataków hakerskich, które miały być przyczyną braku transmisji dla wielu użytkowników.

Sobotnie wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż na karcie walk znalazło się wiele emocjonujących pojedynków. Andrzej Fonfara w 16 sekund rozprawił się z Marcinem Najmanem, Tomasz Sarara pokonał na pełnym dystansie Jaya Silvę, a w co-main evencie Tomasz Hajto został poddany przez Zbigniewa Bartmana.

Wielu użytkowników nie wspomina jednak tego wieczoru najlepiej. Niemal bezpośrednio przed rozpoczęciem gali pojawiły się problemy ze stroną. Kibice nie mogli wykupić PPV, ani nawet się zalogować. Organizatorzy zapewniali, że robią co mogą, by przywrócić wszystko na miejsce.

Ostatecznie jednak wiele osób w mediach społecznościowych informowało, że stream z Clout MMA 1 im nie działa. Kilkanaście godzin po zakończonym wydarzeniu federacja opublikowała oświadczenie wyjaśniając, że doszło do ataków hakerskich.

Dziś z kolei w mediach społecznościowych zamieszczono częściowy raport. Jak wyjaśniono nie zostały przedstawione wszystkie próby ataków hakerskich w naszym kierunku ze względu na toczące się śledztwo.

Sprawdź!  Federacja Clout MMA odpowiedziała na reklamacje po ostatniej gali! Niezadowoleni kibice reagują

– Pragniemy zaznaczyć, że wszystkie zgłoszone reklamacje są przedmiotem rozpatrywania, a każdy widz, który zgłosił się z nią do nas otrzyma adekwatną rekompensatę. (…) Maksymalna odnotowana liczba szkodliwych zapytań osiągnęła poziom 27,5 mln na minutę, a atak był realizowany w następujących falach:
19:04 – 19:05 – 9,2-9,7 mln / min
19:29 – 18,1 mln / min
19:44 – 19:47 – 13-14 mln / min
21:12 – 27,5 mln / min
21:20 – 2,6 mln /min
21:52 – 2,8 mln / min

Ktoś zadał sobie masę trudu i wyłożył ogromne środki finansowe, aby zniszczyć Wam ten wieczór. Zupełnie tego nie rozumiemy, ponieważ dla nas liczyło się jedynie zapewnienie Wam niezapomnianej rozrywki. Nigdy nie chcieliśmy z nikim wojować, nie wchodzimy też nikomu w drogę, staramy się jedynie dostarczać Wam rozrywkę na najwyższym poziomie. Atak ten sprawił, że najbardziej pokrzywdzeni byliście Wy, czyli widzowie, chcący bawić się w trakcie oglądania gali CLOUT MMA 1. Atak hakerski był ostatecznie skierowany we wszystkich, którzy chcieli spędzić wieczór razem z nami – czytamy w oświadczeniu federacji podpisanym przez Julitę Górską, Sławomira Peszkę oraz Lexy Chaplin. Warto nadmienić, że Szalony Reporter ujawnił szacowaną kwotę, która miała zostać przeznaczona na ofensywę.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.