KSW

Artur Szpilka o walce w małych rękawicach: „Jak tym trzaśniesz, to zabijesz. Trzeba będzie się ponapie***lać”

Już w tę sobotę Artur Szpilka zadebiutuje w nowej formule. Na gali KSW 71 stoczy pierwszy w karierze pojedynek na zasadach MMA.

„Szpila” zmierzy się z Siergiejem Radczenko, z którym miał okazję walczyć w boksie 2 lata temu. Pierwszy pojedynek zakończył się decyzją sędziów i zwycięstwem Polaka. Werdykt wzbudził jednak bardzo dużo kontrowersji. Wielu uważa, że to rywal powinien wygrać tamto starcie.

Tym razem Radczenko zapewnia, że nie pozostawi niczego w rękach sędziów. W trailerze zapowiedział, że znokautuje Szpilkę już w pierwszej odsłonie pojedynku.

Artur Szpilka o debiucie w MMA

Na KSW 71 zmierzy się dwóch pięściarzy, więc prawdopodobnie zobaczymy mocne wymiany stójkowe, które być może zakończą się ciężkim nokautem. Szpilka w ostatnim wywiadzie dla Kanału Sportowego zdradził, jak zareagował, gdy po raz pierwszy założył rękawice do MMA.

– Małe rękawice jak pierwszy raz ubrałem, to było dla mnie takie: „O kurde, stary, przecież jak tym trzaśniesz, to go zabijesz”. Ale działa to też w drugą stronę, więc mówię tak: „No trudno, trzeba będzie się ponapi***alać”. Ale fajnie i to cieszy. Na razie. Cieszę się, bo jestem debiutantem, to jest dla mnie coś nowego, jeszcze nie widziałem. Walczyłem, sparowałem w tych rękawicach, więc wiem, jak to wygląda, ale sparing to nie walka.

Szpilka dodał, że do klatki wniesie około 105 kilogramów. Nie ukrywa, że jest to dla niego najbardziej odpowiednia waga, z którą czuje się w walce najlepiej.

Sprawdź!  Szpilka otwarty na walkę z Don Kasjo! "Oferta jest na stole. On nie ma żadnych szans. Musiałbym zakończyć karierę, jakby mnie trafił"

– Jedyne ustalenia są takie, że nie mogę w tej walce przekroczyć 105 kilogramów. Taki jest limit wagowy, bo walczyliśmy w kategorii cruiser. Powiedziałem, że nie ma sprawy i na ważenie robię 105 kg. A też nie mam zamiaru więcej ważyć. Jestem szybki, dynamiczny.

– Powiedzmy sobie szczerze , walczyłem, ważąc 91,7 kg, a teraz będę ważył 105 kg. Moja naturalna waga. Z Wilderem ważyłem 106 kg, to jest moja naturalna waga. Nie 115 kg, nie 110, tylko 106. Na ważenie na pewno będę miał 105 kg, a po ważeniu 106,5-107 kg. To jest taka najodpowiedniejsza waga, w której mój ciężar, siła ciosu, waga mają znaczenie.

Kursy bukmacherskie na walkę Artura Szpilki w KSW

Całą kartę walk KSW 71 obstawisz w serwisie STSBukmacher oferuje dodatkowe 100% od pierwszego depozytu do kwoty aż 300 złotych. Ponadto gracz będzie mógł postawić pierwszy zakład bez ryzyka do 100 złotych. Wystarczy zarejestrować się – tutaj – wpłacić pieniądze i obstawić kupon.

Sprawdź!  Damian Stasiak przed KSW 65: "Mamed Khalidov jest nieobliczalny. Może poddać Roberto Soldica!" (VIDEO)

-> ODBIERZ BONUS NA KSW 71

Kurs na to, że Radczenko wygra ze Szpilką w 1 rundzie wynosi aż 4.00.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.