KSW

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Wielki debiut Ziółkowskiego w P4P, powrót Sudolskiego i Mańkowskiego oraz debiut Kraski

Przedstawiamy Wam pierwszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA w 2022 roku. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian. Tym razem warto zwrócić uwagę na awans Mariana Ziółkowskiego w w wadze lekkiej i P4P i sporym awansie Sebastiana Rajewskiego oraz debiucie Kamila Kraski.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Pudzianowski odpowiada na komentarze po przegranej z Mamedem: "Tylko głupi nie odklepuje. Lepiej odklepać niż oberwać za dużo"

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga kogucia:

Patryk Surdyn po pokonaniu Dawida Martinika na KSW 65 wyprzedza Sylwestra Millera i awansuje na miejsce nr 5.

Waga lekka:

Marian Ziółkowski po obronie pasa na KSW 66 wyprzedza Mateusza Rębeckiego i zajmuje miejsce numer 3. Natomiast Borys Mańkowski powraca do rankingu i ląduje na pozycję numer 7, a na miejsce piąte wskakuje Sebastian Rajewski, który również na KSW 66 pokonał Niklasa Backstroma. Przez te roszady mistrz Babilon MMA Piotr Niedzielski spada na ósmą lokatę. Z zestawienia  po porażce z Donovnem Desmae wypada Łukasz Rajewski.

Waga półśrednia:

Kamil Kraska po pokonaniu Tato Primery na FEN 36 debiutuje w rankingu i zajmuje miejsce 10.

Waga półciężka:

Łukasz Sudolski powrócił na ścieżkę zwycięstw i na gali Babilon MMA 27 wypunktował Michała Pasternaka, dzięki czemu ląduje na 10 miejscu a z rankingu wypada Mariusz Książkiewicz.

P4P

Tomasz Narkun po porażce z Ibragimem Chuzhigaevem na KSW 66 wypada z tego rankingu a jego miejsce zajmuje Marian Ziółkowski, który pokonał na tej samej gali Borysa Mańkowskiego.

Sprawdź!  Walka w UFC ustawiona?! Podejrzane zakłady przed walką na UFC Vegas 64!

Poniżej możecie zapoznać się z pełną wersją naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.