KSW

Dojdzie do rewanżu Soldić vs Khalidov? Szef KSW komentuje! „Mamed już był skreślany, a potem…”

Szef KSW Maciej Kawulski zabrał głos w sprawie potencjalnego rewanżu pomiędzy Mamedem Khalidovem i Roberto Soldiciem.

Zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się w main evencie grudniowej gali KSW 65. Stawką starcia był tytuł kategorii średniej należący ówcześnie do Mameda. Chorwat już w drugiej odsłonie ciężko znokautował Khalidova i został podwójnym mistrzem KSW.

Mamed przez długi czas nie podnosił się z desek, a po walce musiał przejść operację. Doznał poważnego urazu twarzoczaszki, jakim było złamanie jarzomowo-szczękowo-oczodołowe. Lekarz, który zajmował się zawodnikiem KSW, porównał uderzenie Soldicia do kopnięcia konia.

Po walce pojawiło się pytanie, czy dojdzie do rewanżu. Wielu kibiców uważa, że drugie starcie jest Mamedowi nie potrzebne, gdyż jego 15 lat młodszy rywal ma zbyt dużą przewagę.

Teraz głos w sprawie przyszłości Khalidova zabrał szef KSW Maciej Kawulski, który rozmawiał z portalem sport.pl. Nie potrafił jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dziennikarza:

– Trudne jest mi na nie odpowiedzieć, bo nie umiem rozdzielić funkcji promotora i przyjaciela Mameda. Te sytuacje strasznie się w moim życiu miksowały. Mam głębokie przekonanie, że moje zdanie nic tu nie zmieni, ponieważ Mamed jest osobą, która się metaforycznie w klatce urodziła. Jedni mają złote ręce, Mamed ma złote serce.

Ja sądzę, czego mu nie życzę, że będzie rwał trawę, dopóki zdrowia mu wystarczy, a zdrowia mu nie brakuje, pomimo tego, co się ostatnio wydarzyło. Żadną tajemnicą nie jest, że Mamed jest w moim wieku i nie można myśleć, że to jest początek jego kariery, ani jej środek.

Natomiast jeśli chodzi konkretnie o rewanż Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem, szef KSW powiedział:

Sprawdź!  Mamed chce wrócić do klatki. Wysyła wiadomość do szefa KSW: "Wysłałeś mnie na emeryturę?"

– Wszystko jest możliwe w MMA, choć myślę, że nie od razu. Jeśli wypowiadasz imię Mamed i nazwisko Khalidov, to pamiętaj, że wszystko jest możliwe. Mamed już kilkukrotnie był skreślany, a potem wracał i odzyskiwał pas.

Źródło: sport.pl

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.