UFC

Znamy datę walk Polaków w Dana White’s Contender Series 6!

Potwierdzony został 6. sezon popularnego programu Dana White’s Contender Series! W najbliższej serii kolejni reprezentanci Polski powalczą o angaż w UFC.

Podlegające pod UFC telewizyjne show Dana White’s Contender Series otrzymało licencję od Komisji Sportowej Nevady (NAC). Dzięki temu popularny program dający szansę wielu zawodnikom i zawodniczkom z innych organizacji na kontrakt w UFC będzie miał 10 odcinków od 26. lipca do 27. września.

Show zadebiutowało w 2017 roku z ośmioma odcinkami. Tyle samo miało epizodów miał drugi sezon Dana White’s Contender Series, który jednak miał trzy dodatkowe w ramach DWCS: Brasil. Od 2019 roku każda kolejna edycja miała 10 odcinków. Wzrasta też liczba zakontraktowanych zawodników i zawodniczek.

Wśród największych nazwisk należy wymienić: Seana O’Malleya, Johnny’ego Walkera, Maycee Barber, czy Marina Rodriguez. Z Polaków jedynym, który otrzymał kontrakt w największej federacji MMA jest Łukasz Brzeski. Fighter z NKSW Hoły Team zadebiutuje na gali UFC Fight Night 13. sierpnia.

Polacy i Polki w Dana White’s Contender Series 6

W najnowszym sezonie o angaż w UFC potwierdzony został udział dwóch osób znad Wisły. Oboje pojawią się w trzecim odcinku, którego emisja odbędzie się w nocy z 9 na 10 sierpnia.

Sprawdź!  Dana White musi zacisnąć zęby! Jake Paul wchodzi do UFC!

Reprezentantka wagi słomkowej, Karolina Wójcik (8-2), spotka się z Sandrą Lavado (10-2). Polka obecnie ma serię 3. kolejnych wygranych, dominując między innymi Aleksandrę Rolę i Sylwię Juśkiewicz. Rywalka walczącej pod pseudonimem „Polish Assassin” zawodniczki również nie zaznała porażki w 3. ostatnich pojedynkach.

Mateusz Rębecki (14-1-0) z kolei postanowił w końcu spróbować swoich sił za oceanem po serii wygranych w Fight Exclusie Night. Popularny „Chińczyk” nie miał sobie równych, kończąc przed czasem między innymi obecnego mistrza wagi lekkiej KSW, Mariana Ziółkowskiego. Rębecki tylko dwukrotnie w karierze dotrwał do decyzji sędziowskiej. Oponentem Polaka będzie Rodrigo Lidio (12-2-0). Brazylijczyk wygrał ostatnie 4. walki, dodatkowo wszystkie przed czasem.

Jak zawsze wszystkie odcinki Dana White’s Contender Series odbędą się w kompleksie produkcyjnym UFC Apex.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.