Boks

Znamy datę wielkiego rewanżu: Ołeksandr Usyk vs. Anthony Joshua 2!

Koniec oczekiwań i domysłów – Matchroom Boxing przekazało do informacji publicznej, że rewanż Anthony Joshua vs. Ołeksandr Usyk odbędzie się 20 sierpnia! Poznaliśmy także lokalizację walki.

Matchroom Boxing poinformowało o podpisaniu kontraktu na rewanżową walkę Ołeksandr Usyk vs. Anthony Joshua. Najlepsi obecnie pięściarze królewskiej kategorii wagowej spotkają się 20 sierpnia, a areną zmagań będzie Jeddah Super Dome w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej.

Dla Brytyjczyka nie będzie to pierwsza wyprawa do tego kraju. „AJ” mierzył się już w Arabii w 2019 roku, gdzie w innym rewanżowym pojedynku pokonał Andy’ego Ruiza.

Ołeksandr Usyk to jeden z najlepszych pięściarzy na świecie. Popularny „Kot” w 2012 roku został złotym medalistą olimpijskim, a już 6 lat temu został mistrzem w wadze junior ciężkiej. W 2019 roku zadebiutował w wadze ciężkiej, a dwa lata później pokonał jednogłośną decyzją sędziów Anthony’ego Joshuę. Ukrainiec zdobył w ten sposób pasy WBO, IBF, WBA oraz IBO w królewskiej kategorii wagowej. Pojedynek ten odbył się na Tottenham Stadium w Londynie i był oglądany przez 65 tysięcy fanów.

Anthony Joshua także zdobył złoto na Igrzyskach w 2012 roku. Brytyjczyk kilka lat później zdobył tytuł mistrza organizacji IBF z rąk Charlesa Martina. Pojedynek i skończenie przez TKO Wołodymyra Kliczki w 2017 roku przez wielu uznane zostało jako „przekazanie pałeczki”. Joshua z łatwością pokonywał kolejnych rywali, aż do 2019 roku. „AJ” został sensacyjnie skończony przez Andy’ego Ruiza, na którym od razu się zrewanżował jednogłośną decyzją. Joshua zapowiedział już przed miesiącem, że ma zamiar skończyć Usyka przed czasem.

Sprawdź!  Eksperci nie mają wątpliwości! Duża zmiana kursów przed wielkim rewanżem USYK vs JOSHUA 2! To już dzisiaj!

Źródło: Matchroom Boxing

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.