Boks

Znamy datę trzeciego pojedynku Fury vs Wilder! Joshua zmierzy się innym rywalem!

Tyson Fury oficjalnie podpisał kontrakt na kolejny pojedynek z Wilderem! Na ten moment kibice mogą zapomnieć o walce z Anthonym Joshuą.

W poniedziałek sąd arbitrażowy w USA podjął decyzję w sprawie trylogii Tyson Fury vs Deontay Wilder i ogłosił, że do walki musi odbyć się najpóźniej do 15 września.

Promotorzy próbowali rozwiązać to w taki sposób, że Wilder zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku planowanego na 14 sierpnia. Wtedy bowiem w Arabii Saudyjskiej zawalczyć mieli Tyson Fury i Anthony Joshua.

Stawką pojedynku miały być pasy IBFWBA WBO należące do Joshuy oraz tytuł WBC, który jest w posiadaniu Króla Cyganów. Za swoje walki, wliczając rewanżowe starcie, pięściarze mieli zarobić około 200 milionów funtów.

ZNAMY DATĘ TRZECIEGO POJEDYNKU FURY VS WILDER

Za zmianę terminu trzeciej walki Wilder zażądał aż 20 milionów dolarów. Są to żądania, których Fury nie miał zamiaru spełnić i zapowiedział, że kolejny raz rozprawi się z dwukrotnym rywalem. W pierwszym pojedynku był remis, jednak wielu kibiców uważa, że Brytyjczyk powinien wygrać. W drugiej walce Król Cyganów w 7. rudzie wygrał przez TKO.

Sprawdź!  Gdzie oglądać Powietkin vs. Whyte II? Transmisja, stream online.

– Jedna z dwóch rzeczy. Albo jest całkowicie szalony, albo ma słabość do bycia karanym – powiedział Fury, który nie rozumie, dlaczego Wilder chce walczyć po raz kolejny.

Do trylogii dojdzie 24 lipca. Jeśli Fury pokona Wildera, wówczas może myśleć o największym pojedynku ostatnich lat, czyli starciu z Joshuą. Jednak również i AJ będzie musiał stoczyć walkę, której stawką będzie pas WBO. Federacja oświadczyła, że Brytyjczyk jest zobowiązany do pojedynku z Aleksandrem Usykiem.

Joshua mocno skrytykował niedoszłego rywala, kiedy okazało się, że do pojedynku nie dojdzie, w momencie, gdy cały świat boksu spoglądał w stronę walki Brytyjczyków – Świat widzi cię teraz jako oszusta, którym tak naprawdę jesteś. Zawiodłeś cały świat boksu, zawiodłeś kibiców, okłamałeś ich. Użyłeś mojego nazwiska do zyskania rozgłosu, a nie walki. Okazałeś się zwykłym oszustem.

Źródło: Twitter ESPN

Sprawdź!  Artur Szpilka mógł liczyć na wsparcie kibiców po przegranej walce z Łukaszem Różańskim [WIDEO]

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *