KSW

Znamy datę i miejsce KSW 96! Janikowski zawalczy z Pawlakiem o pas!

Oficjalnie poznaliśmy datę kolejnej gali KSW! Wydarzenie z numerem 96 odbędzie się w Łodzi, a w walce wieczoru dojdzie do potyczki o pas wagi półśredniej. Paweł Pawlak w kolejnej obronie zmierzy się z Damianem Janikowskim.

Rewanż mistrza wagi średniej KSW z medalistą igrzysk olimpijskich będzie rewanżem za starcie z 2021 roku. Wówczas po emocjonującym starciu trwającym pełen dystans „Plastinho” zwyciężał jednogłośną decyzją sędziów. Tamta walka została wybrana najlepszą walką KSW 63.

Po tym Paweł Pawlak pokonał Cezariusza Kęsika i rozbił Toma Breese’a. Zwycięstwa te otworzyły mu drzwi do walki o pas. Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 pobił Tomasza Romanowskiego i został mistrzem wagi średniej. W ostatnim pojedynku, do którego doszło w grudniu 2023 roku, Paweł stanął do pierwszej obrony tytułu i wygrał z Michałem Materlą.

W tym czasie Damian Janikowski piął się na szczyt wagi średniej. Były zapaśnik pokonał Tomasza Jakubca i przegrał z Tomem Breese’em. Po tym starciu powrócił jednak na drogę zwycięstw, z której nie zszedł aż do dziś. Sile jego umiejętności ulegli: Mateusz Kubiszyn, Cezariusz Kęsik i Tomasz Romanowski.

Sprawdź!  [VIDEO] Daniel Omielańczuk znów mocno o Denisie Załęckim i Mirosławie Oknińskim! "Zasady ustala pod siebie. Trener? Mówi..."

Na karcie walk nie zabraknie też powracającego do okrągłej klatki lokalnego bohatera, Bartłomieja Kopery (13-7, 8 Sub), który stanie do rywalizacji z utalentowanym Dawidem Śmiełowskim (10-1, 8 KO, 2 Sub). W starciu pań łódzkiego wydarzenia niepokonana w KSW Maria Silva (10-1, 3 KO, 4 Sub) zetrze się z mającą za sobą świetny debiut w okrągłej klatce Eweliną Woźniak (8-2, 2 KO, 4 Sub). Będzie to rewanż za starcie z roku 2022. Gala KSW 96 odbędzie się 20 lipca w Sport Arena.

KARTA WALK

Walka wieczoru:

  • 83,9 kg/185 lb: Paweł Pawlak #C (23-4-1, 11 KO, 3 Sub) vs. Damian Janikowski #3 (10-5, 5 KO, 1 Sub) – Walka o pas mistrzowski wagi średniej KSW

Karta główna | Main card

  • 70,3 kg/155 lb: Bartłomiej Kopera (13-7, 8 Sub) vs. Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub)
  • 52,2 kg/115 lb: Maria Silva (10-1, 3 KO, 4 Sub) vs. Ewelina Woźniak (8-2, 2 KO, 4 Sub)

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.